sweet peadolls clothes

Jak dobrze wzmocnić pozycję swojej firmy wśród potencjalnych klientów dzięki wybranym trikom marketingowym?

Każdy przedsiębiorca, któremu zależy na dobrej promocji własnej firmy, sięga po narzędzia marketingowe, które umożliwiają poszerzenie świadomości funkcjonowania marki na przykład w sieci, rozpowszechnianie świetnej opinii o własnej marce oraz totalne zadbanie o konsumenta – zarówno potencjalnego, jak i obecnego. Czasami są to rozwiązania zakładające duże nakłady finansowe, ale czasami niewiele potrzeba żeby zaistnieć i wybić się.

Punkty promocyjne

Źródło: http://pl.freepik.com/
Narzędzia stosowane przez marketingowców zwykle wyzwalają wśród konsumentów proste mechanizmy, których nie są oni w stanie kontrolować, bo często nawet nie są ich świadomi. Możemy tu mówić przykładowo o przywiązaniu czy o projektowaniu wyborów. Jak wiele można zrobić, żeby z klienta „jednorazowego” uczynić klienta który do nas wróci?

Okazuje się, że naprawdę wiele. Co więcej, mniej energii poświęcimy na utrzymanie klienta, który już poznał markę, niż na działania związane z pozyskaniem zaufania osoby, która klientem jeszcze nie jest, ale bardzo chcielibyśmy, aby była. Powtórzmy, bo to szalenie istotne – retencja, czyli utrzymanie klienta, to działania wielokrotnie tańsze i mniej energochłonne niż akwizycja – czyli zdobycie nowego klienta. Z pomocą przychodzi marketing relacji, który dostarcza takie rozwiązania, jak systemy lojalnościowe lub bezpośrednia komunikacja (następna strona) indywidualna z klientem.

Zainteresował Cię ten artykuł? Zatem czytaj więcej (http://www.kraktrans.com/), co chcesz na kolejnej stronie, którą z radością dla Ciebie stworzyliśmy.

Wygląda na to, że wielu przedsiębiorców szybko oswoiło się z tym tematem, ponieważ rozwiązanie, które świetnie działa, czyli systemy lojalnościowe, rozmnożyły się jak grzyby po deszczu, szczególnie w firmach usługowych czy handlowych. Kto z nas nie kolekcjonuje pieczątek w naszym ulubionym barze czy u fryzjera? Kto nie szuka gorączkowo karty do zbierania punktów w perfumerii czy na stacji paliw? Czy nie wertowaliśmy w ostatnim czasie katalogów z propozycjami wymiany naszych punktów?

To właśnie rzeczone systemy lojalnościowe, które budują nasze przywiązanie do marki, kształtują nawyk chodzenia właśnie do tego konkretnego sklepu oraz wywołują poczucie, że za zakupy dostajemy coś w zamian. Marketing relacji umiejętnie zatarł granicę między klientem a odległym producentem, bo zaczął zadawać wiele pytań o preferencje konsumentów i zaczął podchodzić do klientów jak do najlepszych doradców, na opinii których będzie się opierał wprowadzając na rynek swoje nowe produkty lub ulepszając te dobrze znane.

Marketing relacji po prostu docenił doradczą i opiniotwórczą rolę klienta. Wyszedł mu naprzeciw i tym zyskał naprawdę dużo. Wzmocnieniem działań lojalnościowych okazała się komunikacja indywidualna, która sprawiła, że wiele osób ma poczucie wyjątkowości. Personalizowane oferty reklamowe dostarczane niemal do rąk własnych, drobne prezenty urodzinowe czy telefon z salonu po stu dniach używania nowego samochodu to nieprzypadkowe ruchy, ale dobrze przemyślane zagrania.