sweet peadolls clothes

Jakie przeróżne przyczyny zdołają powodować krwawienie dziąseł?

Krwawienie dziąseł w wielu przypadkach zdoła pojawiać się w trakcie codziennego mycia zębów czy też podczas jedzenia pokarmów. Przyczyn krwawienia dziąseł może być wiele, dlatego na pewno dobrze odszukać tamtą przyczynę i udać się do odpowiedniego eksperta – nie zawsze musi być to dentysta.

Jedną z przyczyn krwawienia dziąseł może być anemia, czyli niedokrwistość, jaka jest spowodowana brakiem żelaza w organizmie. Zdoła to być spowodowane na przykład niewłaściwym żywieniem, ale zdoła mieć też poważniejsze przyczyny, na przykład choroby nowotworowe, takie jak choćby białaczka. Bezspornie w wypadku anemii trzeba sporządzić konieczne badania – choroby genetyczne – u doktora, który po odkryciu przyczyny pewnie zaleci słuszne metody leczenia.

Krwawiące dziąsła mogą być również spowodowane cukrzycą, wskutek tego warto zbadać poziom cukru w organizmie. Jeśli okaże się on większy niż 125mg% to pożądane byłoby sporządzić pomocnicze badania, dodatkowo dbać o higienę jamy ustnej a także jeśli zajdzie taka potrzeba – przyjmować dobre leki przepisane przez doktora specjalistę (tutaj stomatologiczne implanty).

Następną przyczyną krwawiących dziąseł zdoła być także niedobór pewnych witamin i minerałów w organizmie, przykładowo witaminy K lub witaminy C.

Zainteresowałeś się tym tematem? Przeczytaj więc jeszcze dalej (https://poradniapraxis.pl/przewlekle-zmeczenie/zespol.html) o tym wątku w nowym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Należałoby więc włączyć do swojej dziennej diety towary, które zawierają owe witaminy, należą do nich między innymi takie artykuły, jak na przykład soja, szpinak, pomidory albo owoce cytrusowe, papryka albo kiwi.

Mycie zębów

Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com
Następną przyczyną, jaka zdoła spowodować krwawiące dziąsła jest przyjmowanie niektórych leków. Nieraz w czasie użytkowania leków bądź antybiotyków krwawienie dziąseł może wystąpić jako niepożądany skutek uboczny. Pożądane byłoby w takiej sytuacji skontaktować się z lekarzem – szczególnie jeśli krwawienie dziąseł nie ustępuje – bo możliwe, że zaordynuje Ci on inne medykamenty albo zmieni wcześniej zaleconą dawkę.

To ledwo parę przyczyn, które oddziałują na problemy z dziąsłami, aczkolwiek krwawienie dziąseł może występować jeszcze z wielu innych przeróżnych powodów. Z pewnością jednak jeśli krwawienie dziąseł następuje u Ciebie regularnie powinieneś skontaktować się z medykiem.