sweet peadolls clothes

Pielęgnacja ciała mężczyzn i specyfiki wykorzystywane podczas golenia.

Istnieje stereotyp, który zakłada, że dbanie o wygląd i pielęgnacja własnego ciała to bardziej dziedzina pań niż mężczyzn. I jest to stereotyp z całą pewnością wiarygodny i wyjątkowo umocniony nie tylko w kulturze, ale również w biologicznych uwarunkowaniach mężczyzny. Inaczej niż kobiety, faceci typowo nie postrzegają siebie jako obiektu adoracji, więc nie spostrzegają powodu, dla którego mieliby szczególnie używać kosmetyków czy przykładać się do pielęgnacji skóry.

golenie się

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym, przyczyny tego stanu nie są li tylko zdeterminowane przez psychikę – fizjologia wszystkich panów jest taka, że dopuszcza nieco mniej starać się o swoją powierzchowność bez znacznych strat wizerunkowych – Facetaria.

Kolejna witryna, która zawiera wiadomości na poniższy temat pozwoli Ci podwoić wiedzę. To istotne, zatem idź dalej i dowiedz się dużo szczegółów.

Na przykład, mężczyźni posiadają w przybliżeniu o 25% grubszą i bardziej owłosioną skórę niż kobiety, co czyni ich bardziej odpornymi na czynniki zewnętrzne i mniej wrażliwymi. Taka pierwotna bariera ochronna nie oznacza jednak, że mężczyźni mają prawo nie pielęgnować swojego ciała. Wciąż zostaje przecież przynajmniej kwestia golenia się. Angielski prozaik Somerset Maugham stwierdził niegdyś, że w każdym goleniu brzytwą skrywa się pewna filozofia. Ciężko się z tym nie zgodzić, skoro jest to zabieg, który wydaje się być jednym z najważniejszych wyzwań, z którymi zmierzyć się musi każdy z nas dzień w dzień z rana w łazience (z pominięciem tych zapuszczających zarost, oczywiście) – Facetaria.

dbający o siebie mężczyzna

Autor: Kavian Borhani
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas ma z pewnością wypracowane metody i rytuały przy goleniu twarzy. Oprócz nieodzownego narzędzia, jakim jest maszynka do golenia (kiedyś żyletka), potrzeba także kosmetyków, które ułatwią nam czas spędzany przed lustrem. Najszerzej używany dziś kosmetyk to żel do golenia, czasem stosuje się także kremy męskie po goleniu, aby złagodzić nieco piekące odczucie potraktowanej ostrym narzędziem skóry. Jeśli chodzi o wybór kosmetyków, wydaje się, że jesteśmy konserwatywni. Jednak na rynku ukazują się coraz regularniej nowości, które warto wypróbować, jak chociażby MEN-U ‘matt skin refresh gel’, czyli żel do twarzy wspomagający likwidację wrastajacego zarostu – .