sweet peadolls clothes

Jakie meble konieczne są we wszystkich szkołach?

Szkoła jest miejscem, w którym od poniedziałku do piątku dzieciaki spędzają wiele czasu. W tym miejscu uczą się, bawią z rówieśnikami i jedzą posiłki, więc szkoła musi być odpowiednio zaopatrzona i urządzona. Jakie meble powinny się w niej znaleźć?

klasa podczas lekcji

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim są to meble do szatni, albowiem to tutaj dzieciaki najpierw idą, przekraczając próg szkoły. W szatniach muszą znajdować się wieszaki na kurtki, półki na obuwie oraz siedzenia, na jakich można spocząć, by się ubrać oraz na przykład zawiązać buty, a obuwie na zimę może mieć naprawdę długie sznurówki .

Nie zwlekaj – jeśli masz ochotę uzyskać dodatkowe wiadomości na ów temat, wiedź, że bezpłatne wejście (https://zabawekczas.pl/produkty/figurki,2,1647) na nasz link naprawdę nic nie będzie Cię kosztowało.

Funkcję siedzenia na ogół spełniają właśnie półki na obuwie, co zdecydowanie zaoszczędza miejsce, ponieważ szatnie i tak nie są zbyt duże. Kiedy cała klasa chce wejść w jednym czasie, przeważnie zaczyna brakować miejsca i część uczniów powinna wyjść, dopiero wejdzie reszta. Poza umeblowaniem do szatni potrzebne jest wyposażenie klas, to znaczy ławki, krzesła, biurko dla nauczyciela i szafy na rozmaitego rodzaju akcesoria do szkoły. Ławki oraz krzesełka muszą realizować ustalone normy, ponieważ uczniowie siedzą na nich po parę godzin dziennie, więc muszą być wyjątkowo wygodne. Dobrze, by posiadały specjalny wieszak na plecak, który nie powinien brudzić się leżąc na podłodze. Przydadzą się także ławki przed klasami, aby uczniowie nie musieli siedzieć na podłodze czekając na zajęcia . Dzięki ławkom będą mogli na spokojnie spożyć kanapkę oraz nie poplamią sobie ubrań, gdyż podłogi nie zawsze są czyste, zwłaszcza w czasie jesienno-zimowym, kiedy do szkoły wchodzą osoby z zewnątrz i nanoszą na butach śnieg i błoto. W pokoju nauczycielskim z kolei potrzebne są stoliki, krzesełka oraz szafy na dzienniki, sprawdziany i inne dokumenty. Zazwyczaj kupowany jest jeden albo dwa dłuższe stoły, przy których również mogą odbywać się rozmaitego rodzaju zebrania.

przedszkole

Źródło: PIXABAY.COM
Podobne jest wyposażenie przedszkoli, jednakże tutaj na ogół nie ustawia się biurek do pisania. Starczą małe stoliki dla dzieci wykorzystywane do zabawy oraz malowania, przy których siedzą maluszki. Trzeba pamiętać, aby meble były dopasowane do wieku przedszkolaków i uczniów, gdyż i zbyt duże, i zbyt małe meble spowodują uczucie dyskomfortu oraz wady postawy, a tego nikt bez wątpienia nie chciałby – stoliki dla dzieci.