sweet peadolls clothes

Obowiązki a rozrywka, jest między nimi nieznaczna granica. Są z nami przez całe życie, zmienia się jednak ich skala

Istnieją w naszym życiu czynności, jakie trzeba wykonywać, bez jakich nasze życie nie będzie powtarzalne. Mowa tu o obowiązkach, ale również przyjemnościach. Do zobowiązań możemy zaliczyć przykładowo wizyty u lekarza, szczególnie u dentysty czy stomatologa. Jeśli tam się nie zjawimy to możemy mieć ogromny problem ze stanem naszego uzębienia. Do powinności również należą przeróżne badania, sen i jedzenie. Jednocześnie przyjemności czają się tuż obok, a niekiedy nawet mieszają się z obowiązkami tworząc ciekawe figury.

Wiele małych dzieci unika jedzenia niektórych potraw. W zależności od dziecka może to być niechęć do niemal wszystkich lub tylko paru znienawidzonych potraw. Jednak, już dziecko potrafi zrozumieć, że jedzenie to obowiązek (bo głodne to przecież nieszczęśliwe i brzuch boli), jak i przyjemność (niektóre pokarmy są akceptowane lepiej i sprawiają przyjemność).

Dentysta

Autor: Zak Greant
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy rośniemy zdajemy sobie coraz bardziej sprawę z tego, iż faktycznie obowiązek może być też przyjemnością. Jedzenie urasta do pozycji osobistego gustu, akurat wybieramy takie potrawy, jakie preferujemy, przynajmniej, gdy możemy. Zobacz pełną ofertę: Zabiegi w dentalcorner

To, czego nie preferujemy, ale należy jeść traktujemy jak obowiązek, natomiast przyjemne doznania zostawiamy na podwieczorek, różnorodne słodycze i lody. Ze spaniem też jest niemal tak samo. Spać należy, ale był taki czas u każdego z nas, iż nie chcieliśmy się położyć spać, bo albo było zbyt wcześnie, albo zabawa jeszcze trwała, albo coś zgoła odmiennego. Noc objawiała się jako przydługa nuda. Za to wstawaliśmy szybko, jeszcze przed wszystkimi i zaczynaliśmy zabawę. Czy dzisiaj, gdy mamy okazję pospać dłużej, to śpimy czy wstajemy na równe nogi? Raczej śpimy, ponieważ to przyjemność, której kiedyś nie docenialiśmy.

Zaciekawił Cię ten materiał? To świetnie, ponieważ oryginalny wpis (http://www.s-lab.pl/produkty/leki-bez-recepty-otc.html) ma podobne informacje do publikowanych.

Niektóre przyjemności zawsze jednak są przyjemnościami, od dziecka po wiek emerytalny. Wszyscy bowiem potrzebujemy miłości i jesteśmy szczęśliwi, kiedy ją otrzymujemy. Strona autora:

Wszyscy również lubimy rozrywkę, chociaż dorosła rozrywka prezentuje się całkowicie inaczej niż ta z okresu dziecięcego.

Czy zaintrygował Cię nasz artykuł? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej gabinet kosmetyczny sosnowiec i przeczytaj tam kolejne fascynujące wpisy. Nie czekaj!

A i być może podróże, jak dawniej nas cieszyły aktualnie (na przykład nad morze czy do dużego miasta, jak Warszawa czy Wrocław) są naszą pasją. Są więc rzeczy nie ulegające zmianie, które nic nie potrafi zmienić, które zawsze przyjmujemy tak samo.