sweet peadolls clothes

Zapoznaj się ze wskazówkami w którym momencie i co warto zafundować maluchowi

Który z rodziców nie chciałby, by jego wzrastające maleństwo wyglądało ładnie? Przy ubiorze małą istotkę, a wkrótce coraz większą osóbkę robimy zwykle proste błędy, np. decydując się na dużą liczbę zupełnie nieprzydatnych ubrań. Zapoznaj się z radami na jakim etapie i co warto kupić dziecku, a czego unikać mając do ubrania noworodka.

ubrania dla małych dziewczynek

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze staje się … dokładne poznanie swojego dziecka. Brzmi banalnie? Oczywiście, zwłaszcza gdy myślimy o matkach, które przebywają z maleństwem kilkanaście godzin na dobę. W tym jednak momencie instynkty i emocje schodzą na dalszy plan – zajmiemy się praktyką i wygodą, którą da dziecku odpowiedni strój.

elegancki mały chłopiec

Autor: Kevin Stanchfield
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze w przypadku noworodka ograniczamy się w ubrankach. Mały człowieczek dopiero zaczyna poznawać otoczenie. Jego strojem są kolejne warstwy przylegających kombinezonów ewentualnie zapinanych piżamek. Odkryta i to od czasu do czasu pozostaje jedynie główka. Po narodzinach rodzice zaczynają również trwającą dwa-trzy lata ”nieczystą” przygodę z pieluchami. Nieprzyjemności z tym związane zmniejszają pieluszki bambusowe. Lepiej niż pieluchy z bawełny wchłaniają płyny noworodka, można je wykorzystać także jako kolejny kocyk. To z pewnością praktyczniejsze rozwiązanie. Więcej na stronie

Rosnącego bobasa, ale wciąż niemowlaka, również ubieramy w kombinezony. Skóra niemowlaka jest wciąż wrażliwa i podatna na zanieczyszczenia. Ostrożnie kąpiemy dziecko, namydlając go specjalnym szamponem i płynem do mycia. Przy niemowlaku jeśli chodzi o materiał króluje bawełna – myjki, ślinianki i ręczniki najlepiej gdy są z bawełny wysokiej klasy. Jest ona miększa i przyjemna w dotyku, w sam raz na młode ciało niemowlęcia.

Pierwsze kroki małego to … jednocześnie pierwsze kroki ku nowym ubraniom. Maluchów przebieramy raz po raz w spodenki, szelki, mini koszulki, a z kolei małe dziewczynki stroimy w mini sukienki, pierwsze kokardki, czy kolorowe butki. porusza się już śmiało i pewnie, konieczne jest kupienie pasujących bucików. Domowe kapcie nie są pierwszą parą butów dla małego dziecka. Już wcześniej, zanim nauczy się chodzić ubierane jest w materiałowe butki jak na . Kapcie są butami, które maluch zaczyna identyfikować jako swoje. Już na tym etapie rośnięcia butki dzielą się już na te z wzorami chłopięcymi i dziewczęcymi.