sweet peadolls clothes

Piękne elementy ozdoby idealne do upiększania ogrodu

Ogród to nasz indywidualny pomniejszony kawałek przyrody. Jeśli dążymy do stworzenia w nim namiastki zdrowego zakątka, na pewno znajdziemy zakątek na kompozycje z kruszywa.

Na niewielkiej działce miejskiej można stworzyć obok domu kolorowy mały ogródek. Nim zabierzemy się do projektowania, musimy wziąć pod uwagę każdą drobnostce. W miejskim ogrodzie niezmiernie ważne jest stworzenie iluzji większej powierzchni, ale również sadzenie odpowiednich roślin. Kamień otoczak, to kamień o zaokrąglonych kształtach, ukształtowany wskutek tarcia i uderzania się o siebie w korytach płynącej wody.

ogródek

Autor: Ulbrecht Hopper
Źródło: http://www.flickr.com
Jego jasnoszara tonacja ma szerokie zastosowanie w aranżacjach ogrodowych, bardzo często stosowany do kompozycji oczek wodnych, skalniaków, dekorowania skwerów, zieleńców, kwietników, opasek naokoło budynku. Stosownie dopasowane i zastosowane otoczaki białe pozwolą zwiększyć walory estetyczne dowolnego ogrodu. Warto wykonać zakątek otoczony krzewami i drzewkami, a jako kontrapunkt posadzić krzak lub bylinę przepięknie kwitnącą lub przebarwiającą się na jesieni . Niebywale ważna jest wartość użytych materiałów. Bardzo elegancko wygląda kostka z kamienia, ale można też wybrać otoczaki białe, które to ładnie akcentują urodę frontu lub – więcej na tej stronie – dyskretnie wtopi się w gąszcz roślin – dostaniesz je na Jeśli chcemy, aby niewielka działka wyglądała atrakcyjnie, musimy zwracać uwagę na pasujące zestawianie wszystkich części. Otoczak biały to część skały, część gór, które są opoką i czymś trwałym.
Jest zagadkowy i przyciąga uwagę. Doskonale komponuje się z innymi surowcami używanymi do układania obszaru wokół budynku, lecz przede wszystkim podkreśla urodę kwiatów. Otoczaki otoczaki białe w ogródku można wykorzystać w różny sposób. Czasami starcza niewiele skalnych odłamków albo nawet jeden kamień, żeby utworzyć wyrafinowaną kompozycję. Szukając różnych rozwiązań, warto brać wzory z przyrody. Ogród powinien wzorować się na naturze, dlatego do jego realizacji najkorzystniej wybrać kamienie o podobnym pochodzeniu. Do tworzenia kompozycji idealnie się nadają otoczaki białe oraz fragmenty skał wydobywanych w kamieniołomach.