sweet peadolls clothes

Życie zgodnie z harmonią, czyli skrótowa rozprawka o metodach doboru i ustawiania mebli w hotelowych pokojach

Feng-shui to termin, który sformułowali Chińczycy wiele lat wstecz, ale zdefiniowane kiedyś prawidła ustawiania mebli nadal są w modzie. Wiek XXI, pomimo pogoni za odkryciem coraz bardziej pomysłowych urządzeń elektrycznych, nie odcina się zupełnie od tradycji. Co więcej, słowo naturalny odmieniamy obecnie przez wszystkie przypadki, więc odejście do lamusa raczej mu nie zagraża.

Meble do hotelu jesteśmy w stanie roboczo podzielić na dwie grupy: te przeznaczone do pokoi i te, które rozmieszczone zostają w recepcji albo w korytarzach. W pomieszczeniach dla gości muszą obligatoryjnie znaleźć się tapczany, lecz, o ile to możliwe, można je ustawić według zasad feng-shui, czyli tak, żeby turyści spali w kierunku północ-południe. Konieczne bywają również szafki nocne (zobacz lampki nocne z kryształkami) i niewielkie szafy na ubrania. Przydałby się też stolik oraz dwa albo trzy krzesła.

hotel

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas urządzania pokoi dla gości nie wolno nam w żadnym razie zapominać o zasadzie zdrowego rozsądku. Przypomina nam ona o tym, że nadmiar mebli jest niepożądany, a zwłaszcza trzeba wystrzegać się zbyt dużej liczby bibelotów (zobacz więcej). To właśnie na nich siada najwięcej kurzu. Należy również zwracać uwagę na to, aby wspomniane tutaj meble do hotelu nie zostały położone przypadkowo – reguła użyteczności przypomina nam, że łóżka lepiej nie ustawiać tuż obok okna. Deszcz oraz gwałtowny wiatr mogą zakłócać spokojny sen gości.

Natomiast recepcja, która przecież jest wizytówką całego obiektu, musi wyglądać profesjonalnie. Panie recepcjonistki mają najczęściej wyznaczone miejsce za ladą. To jednak nie wszystko. Zanim wczasowicze udadzą się do swoich kwater, przez moment być może będą chcieli odetchną po trudach długiej podróży. Dlatego posiadacze obiektów kupują także takie meble do hotelu, które rewelacyjnie sprawdzą się w wymienionej wcześniej roli – meble do hotelu.

Pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązkowym elementem wyposażenia stają się kanapy, czasem nawet ze skóry, dwa fotele i nieduży szklany lub dębowy stoliczek. Można też zakupić tę bardziej oszczędną wersję. A w jej składzie znajdziemy: beżowy stolik razem z umieszczonymi na blacie ulotkami reklamowymi, kilka bądź nawet kilkanaście miękkich krzeseł, komodę, która przywodzi na myśl doskonale znane nam domowe wnętrza.

Czy poszukujesz świeżych informacji na omawiany wątek? Jeśli tak, to przenieś się do tekstu (https://www.baseny-wodex.pl/pl/cennik/wyposazenie_przybasenia), gdzie odnajdziesz ważne wiadomości, które zapadną Ci w pamięć na długo.

Całości dopełniają niełatwo zauważalne szczegóły, czyli na przykład stojaki na deszczochrony czy ukryte w kącie pomieszczenia wieszaki na palta.