sweet peadolls clothes

W jaki sposób można karmić swoje domowe zwierzaki, aby nie miały z powodu odżywiania problemów ze swoim zdrowiem

Każdy, kto ma swojego zwierzaka marzy o tym, aby jak najdłużej był on w zdrowiu i odpowiedniej formie. Jednym z podstawowych sposobów na zapewnienie tego jest odpowiednie odżywianie. Zwierzęta trzymane w mieszkaniach i domach są całkowicie uzależnione od właścicieli. Nie mają same możliwości zdobywania pożywienia, ponieważ bez przerwy są w zamknięciu, i tak naprawdę to, co dostaną od ludzi po prostu jeść. A niestety czasami różnie z tym może być.

zobacz wybór na stronie

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zwierzę mogło mieć należycie zestawioną dietę to spożywać będzie musiał dobre karmy.

Zaciekawił Cię ten artykuł oraz podane w nim wiadomości? Nowe informacje z serwisu czekają na pod podanym linkiem. Namawiamy!

Jedzenie domowe nie jest w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych substancji, co więcej, często zawiera zbyt dużą ilość przypraw i konserwantów, które dla zwierząt są bardzo szkodliwe. Dlatego też chcąc przygarnąć zwierzaka należy także zastanowić się nad tym, co on będzie jadł – nie można zakładać że będzie jadł resztki z obiadu.

Należy także dokładnie przyjrzeć się karmom, jakie zamierza się zakupić. Niestety wiele z nich, w tym te reklamowane cały czas w telewizji, nie ma dobrego składu, jest w nich bardzo niewiele czystego mięsa, a pozostała część to zupełnie nieprzydatne dla zwierząt wypełniacze.

Jak więc widać, generalnie powinno się unikać tanich karm z marketu, bo niestety ich jakość nie jest najwyższa. Znacznie lepszą opcją może być wycieczka do dobrego sklepu zoologicznego, gdzie fachowa załoga pomoże wybrać najbardziej odpowiedni pokarm dla zwierzęcia. Jej skład uzależniony być powinien od wieku, ilości ruchu, a czasem nawet rasy zwierzaka – przez to będzie on odpowiednio odżywiony, ale nie pojawią się problemy z nadwagą.

Bardzo chwalona przez większość właścicieli jest karma Purina dla kota, ta właśnie firma od wielu lat dba o to, żeby jej produkty były odpowiednio zbilansowane i posiadały wszystkie niezbędne dla prawidłowego rozwoju elementy. Warta uwagi jest również karma Dolina Noteci, jeśli dokładnie przeglądnie się jej skład to można zauważyć, że ma ona dużą zawartość tak ważnego dla kotów albo psów mięsa.