sweet peadolls clothes

Dezynfekowanie i oczyszczanie klimatyzacji w aucie

Aby utrzymać układ klimatyzacji w porządku, poleca się jego dezynfekcję raz do roku. Chwiejna temperatura oraz wilgoć części systemu klimatyzacji sprzyja rozrostowi wirusów i grzybów, jakie, po uruchomieniu nawiewu, przedostają się do wnętrza kabiny, powodując alergie, choroby i także nieprzyjemny zapach. Oddając swój pojazd do serwisu zajmującego się dezynfekcją, mamy pewność, iż każde bakterie pozostaną wypędzone a i zapach będzie przyjemny.

umyty samochód

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia układ klimatyzacji nie jest układem bezobsługowym. Na nieszczęście wielu stereotypowych konsumentów zdaje sobie z tegoż sprawę dopiero w przypadku, gdy w aucie ot tak zaczyna śmierdzieć. Krępujący zapach wywoływany jest poprzez pleśnie i grzyby gromadzące się głównie na parowniku. Parownik jest właśnie doskonałym lokum dla rozkwitu tego typu tworów. Jest bowiem zakamuflowany przed światłem i ze względu na zadanie jakie dopełnia jest zwilgotniały. Rodzony przez pleśnie i grzyby niemiły zapach jest nawiewany dmuchawą do wnętrza pojazdu. Sam zapach sprawia w rzeczy samej poważny dyskomfort w czasie podróży, ale wyraźnie groźniejsze są mogące pojawić się u kierującego i pasażerów reakcje uczuleniowe.

Nie ulega kwestii – lepiej zapobiegać aniżeli uzdrawiać, zatem rekomenduje się obsługę systemu klimatyzacji pod kątem odgrzybiania raz w roku. Podczas gdy zapomnimy o symetrycznym zapobieganiu to może okazać się, że przeciętna procedura, jaką jest dezynfekcja dezynfekcja klimatyzacji jest niewystarczająca. W krańcowym przypadku wymagane może okazać się wymontowanie parownika. Z względu na to, że dostęp do tej cząstki układu klimatyzacji jest powikłany, a co za tym następuje jego odłączenie jest czasochłonne, koszty mogą okazać się duże.

Ciekawy post? Bardzo nam przyjemnie. Tym samym gorąco zapraszamy na (https://www.naprawamostyskrzynie.pl/naprawa-dyferencjalow-trojmiasto/) naszą kolejną stronę, na której znajdziesz dużo podobnych opisów.

Możemy w tym momencie wyróżnić trzy metody odgrzybiania. Metoda rutynowa – piankowa jest najprostsza i równolegle najtańsza. Polega ona na użyciu preparatu grzybobójczego w spray-u. Najczęściej do opakowania dorzucony jest elastyczny wężyk, jaki wprowadza się w stronę parownika przez kanały nawiewowe. Wtryskiwany w ten sposób preparat penetruje użebrowanie parownika niszcząc bakterie i grzyby. Inny sposób to procedura chemiczna, na przestrzeni której rozpyla się płyn czyszczący metodą ultradźwiękową. Płyn za wsparciem wentylatorka zamontowanego wewnątrz sprzętu wyprowadzany jest na zewnątrz rurką giętką podłączoną do sprzętu.

Czerwony samochód

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com

Powinno się postępowanie w pojeździe prowadzić dwufazowo. Najsampierw wdrożyć płyn odgrzybiający, a po pewnym czasie płyn niszczący zapachy. Następna metoda tytułuje się ozonową, w której spełniona usługa z wykorzystaniem odgrzybiacza ozonowego sprowadza czysty zysk. Nie należy do niej traktować żadnych pomocniczych środków chemicznych.

Mnóstwo spółek, które proponują nam serwis klimatyzacji przedstawia nam parę metod dezynfekcji. W stosunku do zasobności portfela, kontrahent postanawia, który wariant sobie zafundować. Powinno się robić to cyklicznie, co najmniej raz do roku, gdyż z czasem może się okazać, że typowe odgrzybianie nie wystarczy, i będziemy zobowiązani do zapłacenia większych kosztów.