sweet peadolls clothes

Sto lat! – a więc w jaki sposób zaaranżować urodzinki dla dziecka

Domowy kinderbal na urodziny dziecka to sposobność do zabawy nie wyłącznie dla pociech. Jeśli dobrze się przygotujecie, sami również będziecie się wspaniale bawić. Ostatnimi czasy jak grzybki po deszczu, powstają kluby brzdąca, kafeterie oraz bawialnie zajmujące się organizacją zabaw urodzinowych.

Jednakże jeśli dziecko jest małe, lepiej świętować w domu. Nadmiar gości i obce miejsce mogą być dla malca męczące.

urodziny dziecka

Autor: Cheerful Givers
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym przygotowanie urodzin w mieszkaniu ma co niemiara walorów: uczy potomka współpracy, pokazuje mu, że jest ważne, pozwala odnaleźć się w środku rodzinnych wydarzeń, tworzy piękne wspomnienia.

Robimy zaproszenia na urodziny dziecka. Przekazywanie zaproszenia czy wysyłanie go pocztą to początkowa zapowiedź „wielkiego wydarzenia”. W przygotowanie zaproszeń dobrze jest włączyć malca. Ułóżcie wspólnie tekst, napiszcie go odręcznie bądź na komputerze, a potem przyklejcie na kolorowy papier. Dziecko może udekorować karteczki a także koperty ołówkami, farbami, barwnymi stempelkami. Przydadzą się kolorowe baloniki. Powieście pęki balonów przy drzwiach do mieszkanka lub na bramie – gościom będzie łatwiej do was trafić. Latorośl może naszkicować na balonach flamastrami buźki z przeróżnymi grymasami. Z barwnego papieru wytnijcie trójkąty i zróbcie girlandy. Wypiekamy ciastka. Zachęćcie latorośl do wspólnego upieczenia ciastek.

Brzdąc może mieszać składniki, formować z ciasta placuszki, wykrawać serduszka foremkami, dekorować polewą i kolorową posypką. Zabawę w wypiekanie ciastek możecie także zorganizować w czasie przyjęcia. Przyrządźcie kruche ciasto, naszykujcie wałek, dużo mąki do podsypywania, sylikonową stolnicę, foremki a także polewy do przystrajania.

Żeby zadysponować tort odszukaj firmę wypiekającą torty dla dzieci czy też torty weselne, porównaj Wybierzcie się do marketu po papierową zastawę. Niech latorośl wybierze talerzyki jak też kubeczki. Zaangażujcie też brzdąca do rozkładania naczyń a także serwetek na stołach. Nie łudźcie się, iż usiądziecie w gronie rodziców przy kawie oraz ciasteczku, natomiast dzieci będą się grzecznie bawić w drugim pokoju. Są na to za małe. Potrzebują wodzireja czy czarodziejki, która pokaże, w co oraz w jaki sposób się pobawić.

Powiązany artykuł: