sweet peadolls clothes

W pewnych wypadkach podłoże wymaga stabilizacji przed budową, wykorzystuj dobre techniki

W sytuacji, kiedy podejmie się decyzję o budowie jakiegoś budynku albo obiektu, konieczna staje się analiza stabilności podłoża. Ma to wielkie znaczenie dla trwałości obiektu, który ma w określonym miejscu powstać, jak także dla bezpieczeństwa jego użytkowania, więc nie wolno tego bagatelizować. W sytuacji, jeśli analiza wykaże, że podłoże jest mało stabilne, niezbędne bywa wzmocnienie gruntu.

Zadbaj o stabilny grunt

Już w czasie wyboru działki pod domek lub odmienny obiekt, warto zwracać uwagę na właściwości podłoża oraz potencjalną konieczność jego zagęszczenia. Ogromne znaczenie ma tu typ podłoża, jak także wpływ czynników hydrologicznych. W momencie, kiedy zagęszczanie gruntu okazuje się piaszczysty oraz sypki, trzeba wykonać specjalistyczne prace związane z jego zagęszczeniem. Wyróżnia się kilka efektywnych metod zwiększenia gęstości gruntu, co zezwala dobrać metodę najlepszą dla danego przypadku.

Niezbędna staje się stabilizacja gruntów właściwą metodą

grunt rolny

Autor: Dimitris Siskopoulos
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji gruntów piaszczystych pod lekkimi budynkami popularną metodą zagęszczania staje się ubijanie. Bazuje ono na namoczeniu gruntu niewielką ilością wody i ciągłym ubijaniu go przy pomocy ubijaków ręcznych lub maszynowych. Jeżeli uważa się, że to za mało albo grunt (Iniekcje geopolimerowe) okazuje się nazbyt wilgotny, można zagęszczać podłoże przy zastosowaniu żwiru albo drobniejszych kamieni. Popularnością cieszy się również wykorzystanie zastrzyków z zaprawy cementowej aplikowanej do gruntu pod ciśnieniem. Tak samo wprowadza się do ziemi związki chemiczne, jak mieszanki ze szkłem wodnym albo polimerami. Więcej na .

W wyjątkowych sytuacjach mocne zagęszczanie gruntów

Grunty zagęszcza się także z wykorzystaniem specjalnych mieszanek, które pod ciśnieniem aplikuje się do gruntu. Podobne prace pomagają zabezpieczyć nawet szczególnie sypkie oraz niestabilne grunty. Zagęszczanie gruntów odnajduje zastosowanie przy inwestycjach budowlanych oraz hydrologicznych, jak także podczas budowy dróg. Z sukcesem bywa stosowane podczas tworzenia wałów przeciwpowodziowych, które muszą wyróżniać się szczególną trwałością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Trzeba pamiętać, że stabilizacja gruntów jest bardzo istotnym dla bezpieczeństwa aspektem i nie można go bagatelizować. W sytuacji, jeżeli pragnie się przeprowadzić takie działania we własnym ogrodzie albo na działce pod budynek, należy zatrudnić specjalistów.