sweet peadolls clothes

Jakim sposobem można pozbyć się starego lub uszkodzonego pojazdu, jak wygląda złomowanie.

Kupując nowy samochód mało kto myśli, jak będzie on jeździł za kilkanaście lat. Właściciele aut nimi jeżdżą, w mniejszym lub większym stopniu o nie dbają, lecz czasu nie da się zatrzymać. Przeważnie jeżeli samochód ma kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat, to jego wartość nie będzie wysoka i w pewnej chwili może się pojawić problem opłacalności dalszych napraw. Jeżeli przydarzy się jakaś poważniejsza awaria, to rzeczywiście warto się zastanowić, czy dalsze dokładanie do pojazdu na sens.

stare auta

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Analogicznie jest z różnymi wypadkami i stłuczkami, nawet nieduże uszkodzenia będą kosztowały więcej, niż samochód jest warty. W takiej sytuacji są trzy możliwości, można w dalszym ciągu inwestować w samochód, spróbować go sprzedać albo skończyć jego żywot oddając na autozłom. Czwarte wyjście, wybierane przez niektórych kierowców, czyli zostawienie samochodu w odludnym miejscu czy utopienie w jeziorze jest nielegalne i bardzo szkodzi przyrodzie, poza tym legalna kasacja pojazdów w Gdańsku powinna dać właścicielowi jeszcze trochę pieniędzy.

Niektórzy z kierowców mają obawy przed rozwiązaniem, twierdząc że złomowanie samochodów na terenie Poznania to jakaś bardzo trudna i wymagająca mnóstwa formalności operacja. Tymczasem w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, wszystko przebiega sprawnie i szybko, rzecz jasna jeżeli spełni się parę warunków. Firmy które się zajmują tego typu usługami mają w ofercie kompleksowe usługi, przede wszystkim zajmują się odbiorem złomowanych auta, więc nie trzeba się martwić, jeśli samochód (adres tej strony) nie da rady jeździć.

Zwyczajnie na miejsce podjeżdża laweta i samochód jest zabierany. Z formalnych spraw na pewno potrzebne będą dokumenty samochodu, to znaczy karta pojazdu i dowód rejestracyjny. Właściciel samochodu Power – (punkt ładowania samochodów elektrycznych) otrzymuje odpowiednie zaświadczenie, na podstawie którego może całkowicie wyrejestrować pojazd w urzędzie miasta i na tym kasacja pojazdów w Nowym Sączu się kończy. Przeważnie cała procedura trwa może kilka godzin, a wszystko odbędzie się w pełni legalnie i zgodnie z prawem.