sweet peadolls clothes

Twój samochód służył Ci już przez długi czas i nie nadaje się już do jazdy? Nie przejmuj się i odkryj, jak możesz zezłomować stare auto.

Twój samochód służył Ci już przez długi okres i nie nadaje się już do użytku. Nie martw się i zobacz, jak możesz zezłomować stare auto. Jeśli nasze auto nie nadaje się już do użytku, to powinniśmy je zezłomować. Jeżeli nie zdecydujemy się na ten krok, nasz pojazd nadal będzie widnieć w rejestrze, a my zaś będziemy musieli opłacać wymagane składki. Możemy także sprzedać samochód na części.

Jednak jest to ryzykowne posunięcie, bo nie raz warsztaty, które reklamują się w różnych mediach nie są uprawnione do wykonywania wskazanych czynności.

Złomowanie aut

Autor: J@M€S
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chcemy legalnie zezłomować nasze auto, powinniśmy mieć świadomość, iż taka czynność nakłada na nas konkretne obowiązki.

Jeśli zaciekawił Cię przedstawiony temat, odwiedź serwis zabudowy plandekowe na autolawety.pl, gdzie znajdziesz dodatkowe info. Pogłęb swoje wiadomości!

Po pierwsze w trakcie przekazywania samochodu na złom musimy okazać następujące dokumenty, tj.: dowód osobisty albo inny dokument stwierdzający naszą tożsamość,dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu jeśli taka była wydana, abo inny dokument, który potwierdzi dane zamieszczone w dowodzie rejestracyjnym.

Każdy punkt złomu powinien przyjąć jedynie auto wyłączone z użytku, które posiada numer VIN a także numer nadwozia, podwozia bądź ramy. Dodatkowo do obowiązków punktu należy unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu i tablic rejestracyjnych. Pracownik firmy powinien wydać nam zaświadczenie potwierdzające zezłomowanie pojazdu. Dodatkowo musi przekazać do właściwego wydziału komunikacji urzędu gminy, zaświadczenia o demontażu pojazdu.

Co powinniśmy następnie zrobić?Po otrzymaniu wyżej wymienionych dokumentów mamy 30 dni, by wybrać się do wydziału komunikacji urzędu gminy i złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Przed wskazaną czynnością warto sprawdzić, czy nie mamy zaległych składek OC do zapłaty. Jeżeli tak powinniśmy je szybko wpłacić.

Jak znaleźć idealne miejsce dla swego zasłużonego auta?Jeżeli szukamy odpowiedniego miejsca, możemy wspomóc się internetem wpisując przykładowo: złomowanie pojazdów Rzeszów lub złomowanie pojazdów Katowice etc. Wszystko jest uzależnione od miejsca naszego zamieszkania. Jeżeli mieszkamy w centralnej Polsce i interesuje nas złomowanie samochodów Łódź będzie polecanym miastem do złomowania samochodu.

Jak wygląda procedura złomowania?

Złomowanie

Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy oddać samochód do punktu zbierania pojazdów. Pamiętaj, iż firma,w której zostawiasz auto (zweryfikuj u źródła) nie może od ciebie żądać żadnych opłat, chyba że Twój samochód jest niekompletny i jego waga jest o 10% mniejsza niż ta która została określona w dowodzie rejestracyjnym. Wtedy powinniśmysię liczyć, z tym, iż za każdy brakujący kilogram zapłacimy ok. 10 zł.

Jasne jest, że każdy pojazd jest traktowany jak członek rodziny. To właśnie dzięki niemu byliśmy w stanie zwiedzić kawał świata, poznać nowe, fascynujące miejsca. Dlatego złomowanie pojazdu może być dużym przeżyciem. Z tego powodu, tak ważne jest odkrycie dobrego punktu złomowania, w którym ze spokojem pozostawimy nasze auto.