sweet peadolls clothes

Prysznic czy wanna? Które rozwiązanie jest odpowiednie dla naszej łazienki?

Każdy, kto ma w planach niewielki remont łazienki, lub dopiero będzie urządzał to pomieszczenie całkowicie od podstaw, ma przed sobą szalenie trudną decyzję. Trzeba przecież dokonać wyboru, czy zakupić wannę, czy brodzik. Musi to być decyzja dogłębnie przemyślana, bo przecież kolejny remont łazienki będzie za kilka lat. Jakie są argumenty za każdym z tych rozwiązań?

zobacz ofertę na wyposażenie łazienki

Autor: Kuchinox
Źródło: Kuchinox
Decyzja, jakie rozwiązanie wybrać jest uzależniona od kilku ważnych aspektów. W pierwszej kolejności pod uwagę musimy wziąć ilość metrów kwadratowych, jaką mamy do zagospodarowania. W niewielkich łazienkach zwykle wanna (dobre wanny akrylowe) po prostu się nie zmieści, zatem jesteśmy z góry skazani na kabinę prysznicową. Następnym czynnikiem, który będziemy musieli rozważyć będzie to, w jaki sposób najczęściej będziemy korzystać z łazienki.

Czy wybieramy szybki prysznic, a może raczej preferujemy długie odprężające kąpiele z dużą ilością piany lub z dobrą książką do poczytania. Jeżeli chcielibyśmy skorzystać z tej drugiej opcji, to w grę wchodzi tylko wanna. Nie bez znaczenia sprawa pozostaje też zużycie wody. Wanna [tutaj więcej] powoduje zwykle większe zużycie wody, bo często wypełniamy ją po brzegi. Pod tym względem prysznic jest bardziej oszczędnym rozwiązaniem. Jeżeli dokładnie rozważymy powyższe czynniki, wówczas będziemy gotowi do podjęcia decyzji. Kolejnym krokiem będzie wybór konkretnego produktu. Jeżeli nasz budżet nie jest zbyt duży, to musimy zwrócić szczególną uwagę na jakość.

Nowa wanna

Autor: Sealskin
Źródło: Coram Poland Sp. z o.o.
Najtańsza wanna, podobnie jak kabina prysznicowa zazwyczaj nie jest dobrej jakości. Jeśli chcemy uniknąć problemów, lepiej będzie zakupić produkt ze średniej półki. Na rynku znajdziemy szeroki wachlarz artykułów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Kabina prysznicowa lub wanna z hydromasażem, decyzja zależy jedynie od nas i od środków, którymi dysponujemy.

W każdej łazience nieodzownym elementem wyposażenia jest wanna, albo kabina prysznicowa. To, jaki wybierzemy do naszego wnętrza jest uzależnione od paruważnych aspektów, ale najważniejsze są tu nasze preferencje. W końcu to właśnie my korzystamy z niej codziennie. Nie ważne więc, czy naszym wyborem będzie wanna, czy prysznic, najważniejsze, abyśmy się czuli dobrze we własnej łazience.