sweet peadolls clothes

Przygotowanie samochodu do sezonu letniego – kilka praktycznych kroków.

Nieważne, czy zima w tym roku była ostra, czy garażujemy nasze auto czy też nie i czy jesteśmy raczej „niedzielnym kierowcą” czy prowadzimy samochód codziennie – sprawdzenie stanu technicznego i przygotowanie auta po zimie to niezbędny punkt na dość krótkiej liście „do zrobienia”. Poniżej garść wskazówek, co zrobić i czego nie pominąć po zimie.

Opony

Autor: Pete Gregoire
Źródło: http://www.flickr.com
Każdej osobie jeżdżącej samochodem bardzo często jako pierwsza do głowy wpada wymiana opon. I rzeczywiście – to bardzo ważne, ale wymiana opon z zimowych na opony (koła aluminiowe) letnie jest do zrobienia wyłącznie wtedy, gdy przez kilka dni z rzędu temperatura wynosi 7 stopni w plusie. Marzec może być zbyt chłodny, by to zrobić, poza tym często jest też mokry, więc wymiana przypada najczęściej na pierwsze dni kwietnia. Gdy nasz zestaw opon jest w dobrym stanie, możemy założyć w kolejnym sezonie, jednak jeżeli opony są już zniszczone i konieczna jest ich zmiana na nowe, zróbmy rozeznanie, kto sprzedaje opony letnie wrocław czy Opole czy jakiekolwiek inne większe miasta na pewno mogą zaoferować wybór spośród dużej ilości firm z ogumieniem. Możemy kupić opony nowe albo używane. jeżeli decydujemy się na nowiutkie, przeczytajmy wnikliwie wszystkie informacje od producenta, natomiast jeśli używane – koniecznie dowiedzmy się ile mają lat oraz sprawdźmy stan opon.

Jeżeli dobrze poszukamy, popytamy znajomych czy wpiszemy w przeglądarkę słowa „opony letnie Wrocław”, możemy w przystępnej cenie kupić potrzebny komplet – polecany sklep Pneuhage. następnym punktem jest kontrola stanu technicznego auta. Warto umówić się ze sprawdzonym mechanikiem samochodowym na przegląd i skontrolować między innymi odgłosy pracy silnika, układ kierowniczy, stan klocków hamulcowych, tarcz czy przewodów. Liczmy się z tym, że potrzebna będzie wymiana lub uzupełnienie różnych płynów i olejów, co akurat sporej części kierowców nie sprawia problemów. Następny etap to zadbanie o karoserię oraz alufelgi. Odczyszczenie samochodu po zimie jest istotne, ponieważ od razu pozwala sprawdzić, czy wilgoć i niskie temperatury nie wywołały korozji w naszym aucie. Przyda się też odświeżenie lakieru.

Mały samochód

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Ważną rzeczą jest odczyszczenie, odgrzybienie i nabicie klimatyzacji. Zimą najczęściej włączamy tylko podmuch ciepłego nawiewu, dlatego zanim zaczniemy włączać klimę i cieszyć się przyjemnym chłodem, musimy zadbać o jej serwis, żeby uniknąć przykrych konsekwencji na przykład w postaci chorób górnych dróg oddechowych. Zupełnie na koniec pozostaje coś, o co każdy kierowca musi dbać cały rok – wnętrze samochodu. Wiosna może skłonić nie tylko do generalnych porządków i zawieszenia nowej choineczki zapachowej, ale do zakupu nowych pokrowców na siedzenia czy wycieraczek.