sweet peadolls clothes

Jakimi metodami efektywnie nauczać się języka obcego?

Większa część z nas, przywołując w pamięci żakowskie lata, zgodzi się na pewno ze stwierdzeniem, że język obcy był wyłącznym przedmiotem, którego nie dało się opanować dwa dni przed sesją . Uzyskanie wprawy językowej wymaga dłuższego okresu metodycznej pracy jak też determinacji. Indywidualne zdolności a także intensywność kontaktu z językiem odgrywają tutaj istotną rolę, nie są to jednak elementy, które przesądzają o sukcesie, bowiem dzięki przestrzeganiu sprawdzonych reguł i konsekwencji języka może się nauczyć każdy!

Na początek odpowiedz sobie na pytanie z jakiego powodu chcesz się uczyć. Jaka jest Twoja motywacja. Być może język będzie Ci potrzebny w pracy? W szkole? W podróżach służbowych? Być może fascynuje Cię twórczość literacka danego zakresu językowego? A może Twoje fascynacje mają charakter bardziej osobisty? Zasada numer jeden opiewa: aby się nauczyć, powinieneś faktycznie chcieć! Postaraj się, aby nauka była dla Ciebie przyjemnością. To na pewno przełoży się na większe zaangażowanie. Uważnie wybierz więc kursy językowe za granicą oraz nauczyciela, który sprawi, iż zajęcia będą dla Ciebie jednym z ukochanych punktów Twego tygodniowego terminarza. Bierz aktywny udział w zajęciach. Wyznacz sobie rzeczowe zamierzenia oraz systematycznie je spełniaj. Zastanów się, co chcesz uzyskać oraz zasięgnij porady metodyka, ile czasu będziesz potrzebować, aby je zrealizować. Regularnie uczęszczaj na zajęcia a także systematycznie ćwicz materiał z zajęć. 20 minut codziennej regularnej pracy da lepsze rezultaty, aniżeli dwugodzinna „sesja” raz w tygodniu. Wypracuj sobie swoje metody pracy oraz zastanów się, co najlepiej sprawdza się w Twoim przypadku – warte przeczytania. Każdego dnia naucz się kilku nowych słówek – jeżeli codziennie opanujesz 5, wtenczas już po 12 miesiącach Twój zasób słownictwa będzie całkiem imponujący!

kursy za granicą

Źródło: pixabay

Co dwa tygodnie przeczytaj książkę na stosownym dla Ciebie poziomie zaawansowania. Idealna szkoła językowa zwykle udziela swoim uczniom tzw. „graded readers” to znaczy uproszczone wersje popularnych dzieł literackich. W ten sposób aktywizujesz a także utrwalasz poznane wcześniej słownictwo i wzbogacasz swój język. Wyjeżdżaj na obozy językowe. Oglądaj anglojęzyczne programy. Jeśli mało rozumiesz, tym bardziej musisz to robić, bowiem praktyka czyni mistrza Przekonasz się, iż z biegiem czasu będzie Ci coraz łatwiej. Selekcjonuj filmy, jakie Cię ciekawią. Jeżeli oglądasz płyty DVD, włącz angielskie teksty. Jeśli jest taka możliwość, opłaca się też jeździć na wyjazdy do obcych krajów – dużo więcej przeczytasz pod tym adresem.