sweet peadolls clothes

W jaki sposób praktycznie i funkcjonalnie umeblować mały dziecięcy pokój, plusy łóżek piętrowych.

Ocenia się, że w Polsce może brakować nawet do miliona mieszkań, a te które są niekoniecznie będą spełniać jakiekolwiek standardy jeżeli chodzi o wymiary. Szczególnie stare budownictwo, sprzed kilkudziesięciu laty oferuje malutkie mieszkania, w jakich czasami się trzeba mocno nagimnastykować, żeby je jakoś sensownie umeblować.

kolorowy pokój

Autor: jheffry swid
Źródło: http://www.flickr.com
Małe są kuchnie, małe pokoje i łazienki, więc nie bardzo się da po prostu zakupić jakiś mebli, ale należy trochę pomyśleć, aby wszystko dało się praktycznie umeblować. Szczególnie dużym problemem jest mały pokój i dwójka dzieci w nim, z jakich każde będzie chciało posiadać jakieś miejsce do zabawy, nauki i spania. W takim przypadku jest kilka pomysłów, sporo zależeć będzie od wieku dzieci, oraz od wielkości samego pokoju. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem w takich przypadkach, choć oczywiście nie jedynym, jest piętrowe łóżko, na jakim bez najmniejszych problemów będą mogły spać dwie osoby, a jednocześnie ilość zajmowanej przestrzeni w pomieszczeniu będzie równa wielkości pojedynczego łóżka.

Łóżka piętrowe sprzedawane są w wielu różnych odmianach, będą się różnić budową, rodzajem materiału i materacem. Przeważnie spotyka się łóżka wykonane ze statki albo – zobacz drewna, ostatnio coraz częściej w sklepach meblowych zaczynają się pojawiać również modele zrobione z meblowej płyty. Dzięki ogromnej ilości odmian i kolorów nie powinno być problemów z wyborem odpowiedniego, spora ilość wytwórców daje również możliwość wprowadzenia jakiś poprawek, więc można zakupić łóżko dokładnie takie, jakie spełni oczekiwania. Jeżeli dziecięcy pokój będzie miał więcej powierzchni, to można też pomyśleć o dwóch oddzielnych łóżkach, na przykład na przeciwległych ścianach tego pokoju.

wystrój

Autor: Dulux®
Źródło: Dulux®
Takie rozwiązanie również ma dużo plusów, ale wymaga odpowiedniej powierzchni pomieszczenia. Jeżeli ktoś będzie się decydował na tego typu rozwiązanie, to może albo zakupić od razu gotowe miejsce do spania, albo oddzielnie zakupić wszystkie jego elementy, czyli wygodny materac i wytrzymały stelaż do łóżka.