sweet peadolls clothes

Śpiwory z przyjemnych tworzyw

Świadomość bezpiecznego i zdrowego spania malucha to dla każdego rodzica najważniejsza kwestia. Każdy noworodek, niezależnie od pory roku wymaga ciepła i otulania nie wyłącznie przez opiekunów. Niemowlęta otula się w rożek, otulaczek, kocyk, lub większą pieluszkę komponując coś w typie kokonu. Rożek jest pierwszym i najbliższym towarzyszem dziecka. Bobas przestaje z nim bezpośrednio, dotykając w szczególności twarzą i innymi nieokrytymi częściami ciała.

zadowoloone dziecko

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego winien być wykonany z surowców miłych dla skóry dziecka. Dzianiny futerkowe wykorzystane do produkcji, muszą spełniać standardy artykułów dopuszczonych dla najmłodszych. Rożek będzie również dosyć nagminnie prany, więc użyte do jego uszycia materiały muszą być stosownie trwałe. Grubość rożka powinna być przystosowana do pory roku. Ocieplenie rożka winno być tak zoptymalizowane, ażeby malec ani się w nim nie przegrzewał, ani nie wyziębiał. Wielu rodzicieli preferuje śpiwory dla dzieci, gdyż zapobiegają one odkrywaniu się nocą, a dodatkowo gwarantują utrzymanie dobrej temperatury. Takie małe śpiworki poświęcone są specjalnie dla bobasów.

Śpiwór nakłada się dziecku jak ubranko, dzięki czemu malec nie odkryje się i nie zmarznie. Śpiwór powinien być porządnie dobrany do wieku malca, tak żeby otwór w okolicy szyi nie był zanadto obszerny. Część tylna śpiwora nie może posiadać szwów, gumek ani żadnych materiałowych nierówności. To dotyczy również części środkowej śpiwora. Śpiwory dla dumel odkrywczy domek mają postać gruszki, jaki zapewnia obszerną przestrzeń dla nóżek, a brak rękawków zapobiega przesadnemu przegrzaniu się maluszka .

Zamek na całej rozciągłości upraszcza wyjmowanie noworodka, czy przewijanie w nocy. W chłodniejszych mieszkaniach sprawdzą się śpiworki welurowe, trochę ocieplane, aczkolwiek sporą wziętością cieszą się śpiworki bawełniane. Na rynku asortyment śpiworów przyprawia o ból głowy. Kupno stosownego wbrew pozorom zupełnie nie jest prosty. Właściwie każdy śpiwór uszyty jest z myślą o fizycznych założeniach. Jego fason, wypełnienie i materiał trzeba dopasować do osobistych potrzeb. Zobacz też .