sweet peadolls clothes

Jak stworzyć idealny pokój dla naszej pociechy?

Maluchy rozwijają się i zdobywają wiedzę poprzez zabawę. Dlatego dziecięcy pokój powinien być w taki sposób urządzony, by pobudzał wyobraźnię dzieci i zachęcał do działania. Gdyż gdzie uda im się to lepiej jak nie we własnym pokoju?

pokój dziecięcy

Autor: MUUNTO
Źródło: MUUNTO

Podstawowym elementem dziecięcego pokoju są właściwe meble. Zwróćmy uwagę na ich materiały i trwałość. Dobrze wykonane, bez wątpienia wytrzymają próbę czasu, natomiast odpowiednio dobrane, stonowane kolory pozwolą na ich wykorzystanie nie tylko we wczesnym okresie życia dziecka, ale i nieco późniejszym.
Stoliki i krzesła dla dzieci to bez wątpienia punkt wyjścia. Powinny być trwałe i atrakcyjne wizualnie. Wówczas odrabianie lekcji stanie się prawdziwą przyjemnością. Krzesła dla dzieci , ich kształt i wysokość powinny być dopasowane do rozmiaru stolika. Najlepiej, jeśli smyk sam je „przymierzy” i wybierze takie, które będzie mu odpowiadać. W kąciku do nauki powinno również znaleźć się miejsce na szafki i półki dla dzieci, które uporządkują akcesoria do malowania czy nauki pisania.
Przestrzeń, stworzona z myślą o najmłodszych, powinna być zgodna z temperamentem dziecka i koić problemy dnia. Być miejscem, z którego czerpie energię, spokój i równowagę. Miejscem ekscytującym i pobudzającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa terapeutycznie. W związku z tym należy uzmysłowić sobie, iż każde dziecko jest inne. Jedno jest wesołe, radosne, bezustannie promienieje radością. Inne, bardziej spokojne i rozważne. Dlatego planując dziecięcy pokój musimy wcześniej zastanowić się w jakiej barwie będzie czuło się najlepiej.

Autor: Fly My Butterfly

Zapewne najbezpieczniejsze będą jasne, neutralne barwy ścian, plamy wyrazistych barw w postaci dodatków, np. dywanu i poduszek, które wprowadzą harmonię oraz miły i ciepły klimat. Podkreślą zainteresowania dziecka i przeniosą go w świat fantazji. W sieci znajdziemy bardzo bogatą ofertę artykułów dekoracyjnych, począwszy od modnego oświetlenia, firanek, narzut na łóżka po interesujące gadżety.

Jeśli omawiana problematyka jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj ponadto więcej szczegółów w treści (http://odkurzaczcentralny.eu/kategoria-produktu/odkurzacze-centralne/beam-electrolux/beam-alliance/) tu – te informacje także nie mogą pozostać pominięte!

Nim jednak przejdziemy do działania, dobrze jest pooglądać przykładowe aranżacje pokojów dziecięcych. Dobrze jest zrobić to z samymi zainteresowanymi. To najlepsi projektanci!