sweet peadolls clothes

Jak stworzyć idealny pokój dla naszej pociechy?

Maluchy rozwijają się i zdobywają wiedzę poprzez zabawę. Dlatego dziecięcy pokój powinien być w taki sposób urządzony, by pobudzał wyobraźnię dzieci i zachęcał do działania. Gdyż gdzie uda im się to lepiej jak nie we własnym pokoju?

pokój dziecięcy

Autor: MUUNTO
Źródło: MUUNTO

Podstawowym elementem dziecięcego pokoju są właściwe meble. Zwróćmy uwagę na ich materiały i trwałość. Dobrze wykonane, bez wątpienia wytrzymają próbę czasu, natomiast odpowiednio dobrane, stonowane kolory pozwolą na ich wykorzystanie nie tylko we wczesnym okresie życia dziecka, ale i nieco późniejszym.
Stoliki i krzesła dla dzieci to bez wątpienia punkt wyjścia. Powinny być trwałe i atrakcyjne wizualnie. Wówczas odrabianie lekcji stanie się prawdziwą przyjemnością. Krzesła dla dzieci , ich kształt i wysokość powinny być dopasowane do rozmiaru stolika. Najlepiej, jeśli smyk sam je „przymierzy” i wybierze takie, które będzie mu odpowiadać. W kąciku do nauki powinno również znaleźć się miejsce na szafki i półki dla dzieci, które uporządkują akcesoria do malowania czy nauki pisania.
Przestrzeń, stworzona z myślą o najmłodszych, powinna być zgodna z temperamentem dziecka i koić problemy dnia. Być miejscem, z którego czerpie energię, spokój i równowagę. Miejscem ekscytującym i pobudzającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa terapeutycznie. W związku z tym należy uzmysłowić sobie, iż każde dziecko jest inne. Jedno jest wesołe, radosne, bezustannie promienieje radością. Inne, bardziej spokojne i rozważne. Dlatego planując dziecięcy pokój musimy wcześniej zastanowić się w jakiej barwie będzie czuło się najlepiej.

Autor: Fly My Butterfly

Zapewne najbezpieczniejsze będą jasne, neutralne barwy ścian, plamy wyrazistych barw w postaci dodatków, np. dywanu i poduszek, które wprowadzą harmonię oraz miły i ciepły klimat. Podkreślą zainteresowania dziecka i przeniosą go w świat fantazji. W sieci znajdziemy bardzo bogatą ofertę artykułów dekoracyjnych, począwszy od modnego oświetlenia, firanek, narzut na łóżka po interesujące gadżety.
Nim jednak przejdziemy do działania, dobrze jest pooglądać przykładowe aranżacje pokojów dziecięcych. Dobrze jest zrobić to z samymi zainteresowanymi. To najlepsi projektanci!