sweet peadolls clothes

Dodatkowe zajęcia z polskiego dla obcokrajowców – gdzie można posłać malucha?

Kiedy rozpoczyna się wrzesień duża liczba rodziców szuka zajęć pozalekcyjnych dla swoich maluchów. Oczywiście wybór jest ogromny – od zajęć sportowych po artystyczne, edukacyjne i ruchowe. Jest też bardzo szeroka pula zajęć z języków obcych. Gdzie warto zgłosić dziecko?

szkoła

Autor: North Devon Council
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia z języków obcych dla maluchów i nieco starszych dzieci, zwłaszcza tych najpopularniejszych języka polskiego czy niemieckiego, są dość popularne. Dawno temu minęło myślenie, że polskiego możemy zacząć się uczyć kiedy idziemy do szkoły podstawowej. Obecnie na kurs polskiego chodzą już maluchy, aby łapały polski od wczesnych lat życia. Zwykle wybór pada na szkołę językową. Są miejsca, jakie uczą konkretną metodą już roczne dzieci. demostenes daje regularność zajęć i oswajanie się z językiem obcym od najmłodszych lat – kursy języka polskiego dla obcokrajowców.

Choć kurs polskiego w certyfikowanej szkole, popularnej na całym globie, nie jest najtańszy, dobrze jest zapisać malucha i bacznie śledzić postęp w nauce. Jeżeli namawiamy naszą pociechę do podśpiewywania piosenek, zgadywania słówek czy określania nazw rzeczy z naszego otoczenia, stosujmy pozytywne wzmocnienie i nagradzajmy każdy, nawet najmniejszy przejaw chęci do dalszej nauki. Kurs poslkiego dla dzieci i młodzieży bardzo często odbywa się również w domu kultury. Ponieważ domy kultury podlegają władzom miasta i z pieniędzy publicznych są finansowane, kursy tego typu często mają całkiem atrakcyjną cenę. Niestety, czasami przekłada się to na poziom nauczania. Czasami grupa rodziców mieszkających po sąsiedzku zatrudnia lektora na godzinę czy dwie w tygodniu, aby udzielał lekcji grupie dzieci.

dziecko w trakcie nauki

Autor: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com
To rozwiązanie pomaga zaoszczędzić czas, ale miejmy na uwadze, iż to znany sposób studentów filologii polskiej na dorobienie sobie. Niestety, młodzi ludzie nie zawsze mają pełne przygotowanie do bycia nauczycielem języka obcego małych dzieci i zdarza się, że przyszły polonista dopiero sam uczy się na swoich uczniach, jak przekazywać wiedzę. Wygląda na to, że wygrywa jednak szkoła językowa. Jeżeli z sukcesami prowadzi swoje kursy językowe od lat, na pewno może pochwalić się nie tylko dużą grupą usatysfakcjonowanych i wykształconych językowo uczniów, lecz również liczbą słów do opanowania w ciągu roku, sprawdzonymi podręcznikami i nauczycielami predestynowanymi do pracy z maluchami.