sweet peadolls clothes

Dobranie umeblowania dla najmłodszych w przedszkolach

Otworzenie żłobka to ogromne zadanie, choć może wydawać się sprawą banalną. Przecież wystarczy tylko mieć dobry kontakt z dziećmi i mieć dobre miejsce na lokal. Niestety nim otworzymy placówkę szykuje się wiele papierkowej roboty do zrobienia, a sale muszą zostać dostosowane do odgórnie określonych standardów.

Przedszkole

Autor: steve freeman
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet meble, z których korzystamy w żłobku, powinny być odpowiednie, zwłaszcza te, które będą użytkowały maluchy. Jeśli chcemy zadowolić oczekiwania jednocześnie Państwowej Inspekcji Sanitarnej, ale też opiekunów przedszkolaków, musimy zainwestować w stosowne meble przedszkolne, zwłaszcza te, które będą znajdowały się w miejscach typu szatnie. Wykończenie wnętrza jest niezwykle ważne, ale musi być dopasowane do oczekiwań maluchów. Z pewnością powinno się zwrócić uwagę na fakt, że szatnie przedszkolne muszą być pomieszczeniem bezpiecznym. Najwyższej jakości szafki (więcej szczegółów) przeznaczone dla dzieci muszą mieć stosowne dokumenty stwierdzające, że są wykonane z materiałów nieuczulających, nietoksycznych, bezpiecznych dla dzieci. Meble przedszkolne powinny spełniać mnóstwo wymogów, gdyż rozchodzi się tutaj o spokojną głowę odnośnie powierzanych pod opiekę maluchów.

przedszkole

Autor: Wim Hanenberg.
Źródło: DuPont
Szatnie to pomieszczenia zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów. Trzeba więc pamiętam o tym, żeby w tym pomieszczeniu znajdowały się jednocześnie ławki adekwatne wielkością do przedszkolaków, ale także do dorosłych, którzy będą czekali w tym pomieszczeniu na swoje dzieci. Szatnie przedszkolne to tym samym pokoje, gdzie panuje chaos – przedszkolaki cieszą się z wyjścia do domu, ściskają z rodzicami, przebierają. Warto pomyśleć o tym, żeby meble półkotapczan pionowy w tym pomieszczeniu były koniecznie solidne i starannie zabezpieczone. Dodatkowo wszystkie meble przedszkolne warto, żeby były raczej naturalne, zadbane i kolorowe.