sweet peadolls clothes

Otwarcie salonu kosmetycznego – ile może wynieść urządzenie salonu?

Otworzenie gabinetu kosmetycznego stanowi dobry sposób na rozkręcenie własnego biznesu. Najważniejszą sprawą, po wynajęciu pasującego miejsca, jest wyznaczenie kwoty, która zostanie przeznaczona na zakup fachowych urządzeń i innych pomocy potrzebnych do pracy kosmetyczki. Wtedy trzeba przemyśleć, jakie sprzęty są najbardziej użyteczne, a jakie można dokupić nieco później, gdy biznes zacznie na siebie zarabiać.

salon urody, kobiety

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com
Do najprostszych zabiegów, oferowanych w prawie każdym salonie kosmetycznym, zalicza się pedicure i manicure. Dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na staranne urządzenie miejsc do tego rodzaju usług. Wygodne fotele do pedicure i manicure zapewnią klientkom wyjątkowy komfort w czasie zabiegu i pozwolą im się całkowicie odprężyć. Profesjonalna frezarka do manicure oraz naświetlająca lampa zadbają natomiast o to, by oferowany zabieg odznaczał się estetycznym efektem końcowym (cosmed24).

Namawiamy Cię do przejrzenia nowego artykułu na podobny temat – w nim znajdziesz ekstra informacje. Więc idź do serwisu i ciesz się nimi.

Opłaca się też zadbać o mniejsze sprzęty, takie jak pęsety, pilniki czy cążki – są one bardzo często używane i dlatego powinny cechować się starannym wykonaniem i trwałością.

Ceny za fotele do pedicure oscylują w okolicach 1000-1200 zł, dobra frezarka do manicure kosztuje z kolei około 1000-1500 zł. Każdy salon kosmetyczny musi również dysponować stanowiskiem do zabiegów na twarz i ciało, takich jak peelingi, mikrodermabrazja czy depilacja. Do tego celu potrzebny jest komfortowy fotel (zobacz: fotele leżanki) kosmetyczny (koszt to ok. 2000 zł), jak również ogrzewacz do wosku, sterylizator do narzędzi oraz urządzenia do wykonywania mikrodermabrazji i peelingu. Na koniec warto również wspomnieć o podstawowych szafkach do umieszczenia preparatów kosmetycznych czy stołach do pracy – to one mają wysoki wpływ na komfort podczas pracy i tworzą pierwsze wrażenie o gabinecie kosmetycznym.

paznokcie, manicure

Źródło: http://sxc.hu/
Na wyposażeniu do salonu kosmetycznego nie można oszczędzać. Urządzenia dobrej jakości pozwolą na wykonanie profesjonalnych zabiegów, które z pewnością zadowolą klientki. Kupowanie urządzeń niższej jakości może natomiast wyrządzić więcej nieszczęść, niż pożytku. Interesującą opcją są również wielofunkcyjne urządzenia, zwane kosmetycznymi kombajnami. Posiadają one wiele różnych funkcji, a koszt ich kupna często jest niższy niż cena każdego z tych kosmetycznych urządzeń z osobna.