sweet peadolls clothes

Odbiór budynków z rynku pierwotnego

Każdy, kto nabywa nowe lokum od dewelopera, ma nadzieję, że jest ono wykończone jak należy. Gwarancję spokojnie przespanych nocy będziemy mieć jedynie wówczas, gdy perfekcyjnie przygotujemy się do jego odbioru. Jak to zrobić?

mieszkanie

Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR

Najważniejsze: co nagle to po… Nie dajmy się poganiać przedstawicielowi dewelopera. Pamiętajmy by entuzjazm przeszkodził nam w obiektywnej ocenie miejsca, w którym zamieszkamy.

Jeżeli naprawdę masz zamiar bardziej zgłębić takie zagadnienie, kliknij ponadto ten link oraz zdobądź pomocne info (https://www.securityservice.pl/pl/)! Ono na pewno okaże się dla Ciebie pomocne.

Do odbioru mieszkania powinno się podejść wyjątkowo starannie. Jeżeli teraz dostrzeżemy i zgłosimy uwagi, unikniemy późniejszych kosztów za naprawy. Wyrównanie obitej czy też pękniętej ściany to spory koszt czytaj dalej .

Umawiając się na odbiór mieszkania od dewelopera, warto wziąć do towarzystwa osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która ”świeżym okiem” zerknie na poziom wykonanych prac. Niezbędna jest precyzja i podstawowa wiedza z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny najlepiej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle dziennym, które pozwoli na dostrzeżenie ewentualnych niedoskonałości. Często korzystamy z pomocy osób, które odbiór mieszkań już ”przerabiały” – nie jest to najlepsze rozwiązanie. Nie mamy gwarancji, że

mieszkanie

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

dostrzegą wszystkie ewentualne uchybienia oraz, że będą w posiadaniu specjalistycznych przyrządów. Odpowiednim wyjściem jest udanie się na odbiór techniczny z kompetentną osobą – budowlańcem z praktyką czy inspektorem nadzoru.

Mając doświadczenie w zawodzie sprawdzi on punkt po punkcie, całe mieszkanie, tj. piony i jakość tynków ścian czy sufitów, kąty proste w pomieszczeniach, podłoża betonowe, posadzki itp. Dokona obiektywnej oceny nabywanej nieruchomości i fachowo będzie uzasadniał potrzebę wprowadzenia zmian (po wykonaniu odbioru możemy liczyć na opracowany protokół oraz dokumentację fotograficzną).

Najprościej będzie , gdy wpiszemy w wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której znajduje się mieszkanie (zobacz ceny mieszkań w Toruniu) tudzież dom, np. oferta odbioru mieszkania, a ujrzymy długą listę ofert z której zapewne wybierzemy taką, która spełni nasze oczekiwania.