sweet peadolls clothes

Łóżka dla dzieci, stelaże – czyli jak zaaranżować pokój dla dziecka nowo narodzonego

Dzisiaj nie ma problemów z przygotowaniem stosownej wyprawki dla malucha. Na rynku proponuje się rozległy wachlarz produktów, które służą do codziennej pielęgnacji i opieki. Po narodzinach dziecka ważne jest w pierwszym rzędzie przygotowanie miejsca, w którym będziemy mogli zajmować się nim i spędzać z nim czas.

śpiące dziecko

Autor: Gabriel Pinto
Źródło: http://www.flickr.com

Przygotowanie pokoju dla noworodka to oczywiście skupienie się na wyposażeniu w przydatne meble i akcesoria potrzebne do codziennego użytku. Zazwyczaj na początek wybieramy miejsce do spania. Łóżeczka dla dzieci dopiero co narodzonych to na ogół kołyski, które umożliwiają każdorazowe utulenie malucha do snu . Łóżeczka takie zawierają różne stelaże, od standardowych geometrycznych, po bardziej wyszukane i niebanalne, posiadające nieregularną konstrukcję .

Oczywiście łóżeczko takie należy dobrać do potrzeb maluch. Nadrzędnym kryterium jest tu na ogół wiek dziecka a wraz z nim zmieniające się wymiary – z czasem łóżko należy oczywiście zmieniać na większe, jeśli rodzi się następne dziecko warto też zainwestować w łóżko piętrowe , żeby stworzyć jak najwięcej wolnej przestrzeni w pokoju. Dla noworodka jednakże będzie wystarczająca w zupełności wygodna kołyska.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to śmiało zobacz, co jest w ofercie (bestcar-chorzow.pl/), która odnosi się do podobnej problematyki.

Aktualnie proponowane modele są coraz bardziej funkcjonalne – nie tylko wygodne, nie tylko ładnie wyglądają, ale również można w nich bez problemu trzymać wszelkie potrzebne akcesoria, które zawsze powinny być pod ręką, jak pieluszki czy kosmetyki do codziennej pielęgnacji.

łóżko w pokoju

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Dla noworodka ważne jest to, żeby pokój był jak najbardziej dostosowany do jego możliwości poznawczych – dzieci, które właśnie przyszły na świat odbierają rzeczywistość praktycznie jedynie zmysłami. W pokoju powinna zatem panować optymalna dla ciała temperatura, należy zainwestować w odpowiednie oświetlenie (kołyska nie powinna stać tuż obok okna (przetestuj okna pvc wrocław) mocno nasłonecznionego), z kolei dobrze jeżeli w pokoju będzie królowała miła dla oka kolorystyka (ładnie wyglądają pastele), a także oczywiście dużo ruchomych zabawek, które nie tylko się ruszają, ale także wydają miłe dla ucha dźwięki. Oczywiście należy zachować w każdym tym względzie umiar, aby nie przesadzić. Nadmiar wrażeń dla malucha, może zagwarantować efekt odwrotny od pożądanego i maluch może być niepotrzebnie rozdrażniony.