sweet peadolls clothes

Odebranie mieszkania od dewelopera dewelopera budowlanego : na co zwrócić uwagę

Zakup mieszkania bez wątpienia nie jest teraz prostą kwestią. Wymaga to niemało czasu, wysiłku, także środków finansowych.Wobec tego masa osób korzysta z usług dewelopera, co jest niesłychanie dobrą opcją.

Jednakże kiedy nadchodzi okres na odbiór mieszkania (szerzej na stronie https://archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/olimpia-port/) wypada pamiętać o kilku niezwykle ważnych rzeczach.Przede wszystkim nie spiesz się i nie rób nic nierozważnie. Nie musisz przecież pędzić na złamanie karku po odbiór techniczny mieszkania, w związku z tym nie daj się naglić. Poza tym powinno się umówić się na przyjęcie za dnia, gdy jest jeszcze jasno. Z jakiej przyczyny to takie istotne? Ponieważ przy świetle dziennym da się spostrzec wszelakie nierówności albo niedociągnięcia. Trafnym pomysłem jest też wynajęcie inspektora budowlanego, który bez wątpliwości sprawnie oraz fachowo sprawdzi stan mieszkania. Cena wynajęcia inspektora budowlanego to w przybliżeniu 200-300 złotych.

Jeśli jednak nie chcesz wynajmować inspektora nadzoru budowlanego oraz decydujesz się na osobne zabranie mieszkania (zobacz domy pasywne cennik) od dewelopera, to weź ze sobą takie przybory, jak na przykład stalowy kątownik, miarka, poziomica oraz także umowę i plan mieszkania.
Pomoże Ci to w ustaleniu czy wszystko zostało stworzone kompetentnie, dokładnie i wiernie z zawartą umową.

wizualizacja mieszkania

Źródło: flickr.com

Pamiętaj, iż jest to Twoje mieszkanie, zatem masz pełne prawo sprawdzić czy wszystko zostało dokonane tak, jak w zawartej umowie. Nie bój się niczego i bez skrępowania zbadaj ściany (czy są proste), zmierz metraż (czy jest taki jak opisano w umowie), zwróć uwagę na każdy najdrobniejszy pierwiastek i nie spiesz się przy tym. Bezproblemowo możesz całość sprawdzić z największą sumiennością oraz szczegółowością. W końcu to Ty płacisz za to mieszkanie i to Ty będziesz tam mieszkać, więc masz pełne prawo precyzyjnie sprawdzić czy wszystko jest tak jak być powinno.
Należałoby również wybrać się po odbiór mieszkania od dewelopera z jakąś osobą. Być może sam nie ujrzysz jakiejś sprawy, coś przegapisz albo zapomnisz sprawdzić – wtenczas ktoś będący z Tobą może zwrócić na to Twoją uwagę oraz tym samym pomóc Ci w gruntownym zbadanie stanu mieszkania.