sweet peadolls clothes

Interesujący upominek dla dla najmłodszych – które zabawki są warte uwagi?

Aktualnie zabawek dla dzieci jest niezwykle duży. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych produktów, kładąc szczególny nacisk na ich interaktywność.

Częstokroć kłopotliwa jest kwestia ceny, ponieważ jeżeli zależy nam na dobrej jakościowo, bezpiecznej a zarazem atrakcyjnej zabawce dla dziecka, to powinniśmy mieć świadomość, iż zapewne będzie ona dosyć kosztowna. Z drugiej strony, jeżeli zainwestujemy w produkt wykonany z trwałych materiałów, możemy się spodziewać, iż będzie on przez dłuższy czas służył maluchowi. Tym, co jednakże najsilniej frustruje w momencie, kiedy już mamy kupić zabawkę dla dziecka, jest oczywiście ogromny wybór i konieczność decyzji.
dziecko - tableau

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim zatem udamy się do sklepu, dobrze, abyśmy przemyśleli kilka spraw. Przede wszystkim, najistotniejszą rolę odgrywa wiek dziecka. Oczywistym jest, że co innego podarujmy dziecku rocznemu, a co innego pięciolatkowi. W przypadku maluchów bez wątpienia najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju książeczki. Prawda jest taka, że roczne czy nawet dwuletnie dziecko nie trudno czymkolwiek zainteresować i wydawanie dużych sum pieniędzy na drogie, interaktywne zabawki często może mijać się z celem. Taki maluch jest niezwykle ciekawy świata, interesują go nawet zwykłe przedmioty życia codziennego, nie wymaga on tak wielu zabawek jak starsze dzieci. Książeczki są dobrym wyborem, ponieważ rozwijają wyobraźnie, sprzyjają nauce mówienia i poznawaniu świata. Tutaj trafnym pomysłem okażą się także różnego rodzaju maskotki, ułatwiające maluchowi wyrażanie emocji.

Jeśli natomiast potrzebujemy wybrać zabawkę dla starszego dziecka, wówczas kluczowe są jego płeć oraz zainteresowania. Przykładowo jako prezent dla dziewczynek obecnie niezwykle popularne są lalki szmaciane oraz różnego typu ręcznie szyte maskotki- . Z jednej strony jest to wynik mody na rękodzieło, z drugiej zaś chodzi o odejście od plastikowych zabawek dostępnych w sieciówkach na rzecz tych unikatowych, uszytych specjalnie dla konkretnego dziecka. Jeżeli chodzi natomiast o chłopców, na pewno porównywalną popularnością cieszą się wszelakie drewniane klocki, samochody czy pociągi. Są to zabawki ekologiczne, pobudzające wyobraźnię i dające wiele opcji zabawy dla dziecka.

Zaciekawiły Cię te informacje? Szalenie nas to cieszy i od razu zapraszamy Cię do wpisu autora po kolejną dawkę szczegółów.

Co więcej, ich design jest aktualnie bardzo ceniony.

Oczywiście równie trafionym prezentem zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca okażą się wszelkiego rodzaju gry planszowe, które z jednej strony rozwijają umysł, z drugiej uczą logicznego myślenia i integracji. Jest również wiele wszechstronnych zabawek, które spodobają się większości dzieci bez względu na płeć.Jeśli na przykład naszym wyborem będzie kasa sklepowa zabawka ta z pewnością zadowoli i chłopców i dziewczynki, zwłaszcza jeśli w danym momencie akurat uczą się liczyć- ważny link.

Wspominane powyżej pomysły to oczywiście jedynie garstka tego, co znajdziemy w sklepie. Omówione zabawki są w pewien sposób sprawdzone i istnieje duża nadzieja na to, że decydując się na nie zaspokoimy potrzeby malucha. Jeżeli jednak mamy dodatkowe wątpliwości, warto zapytać o pomoc (rtg klatki piersiowej kraków) sprzedawcę i rozwiać wszelkie obawy.