sweet peadolls clothes

Jak powinniśmy ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną

W obecnych czasach kiedy staramy się o zatrudnienie, musimy spełnić szereg wymogów w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, aby mieć realne szanse na zatrudnienie. Procesy rekrutacyjne są coraz bardziej skomplikowane, nie chodzi już tylko o CV czy krótką wymianę zdań. Kandydaci są zazwyczaj oceniani przez kilka niezależnych osób, które organizują różnego rodzaju testy i na koniec decydują o przyjęciu lub odrzuceniu danej osoby. Liczy się nie tylko wiedza i doświadczenie, lecz również ubiór i ogólna prezentacja samego siebie.

szczegółowe informacje o stylistce

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Niewątpliwie ubiór w pracy to rzecz niezwykle ważna. Nie dziwne zatem, iż na rozmowie kwalifikacyjnej przykładowo do banku lub do jakiejkolwiek dużej korporacji rekruterzy zwracają uwagę na to, jak potencjalny przyszły pracownik jest ubrany. To, co na sobie mamy w takiej chwili świadczy nie tylko o nas samych, ale także o naszym szacunku do przyszłego pracodawcy. Co więcej, nie od dziś wiadomo, że ludzie w pierwszych kilku minutach znajomości oceniają nas w dużej mierze właśnie po tym, jak wyglądamy. Z tych powodów dobrze jest zadbać o odpowiednią stylizację, jeżeli zależy nam na zatrudnieniu.

Nawet jeśli po tym, jak już dostaniemy wymarzoną pracę, dowiemy, iż w firmie nie obowiązuje dress code, zwykle znaczy to, iż po prostu nie funkcjonują konkretne firmowe uniformy. Natomiast podstawowych zasad, nawet jeśli są niepisane w regulaminie firmy, należy przestrzegać. Rzecz jasna do tego, aby umieć się dobrze ubrać do pracy nie są konieczne szkolenia dress code czy specjalnie zaangażowana stylistka, ale współcześnie ludzie coraz częściej chcą korzystać z tego rodzaju porad ). Tym, co trzeba mieć przede wszystkim na uwadze, to kolorystyka tego co nosimy.

Skoro opisywana problematyka Cię interesuje i chcesz ją poznać bardziej, więcej przeczytasz tu – to trochę inny punkt widzenia na taką sprawę.

Neutralne barwy ubrań to takie jak: błękit, granat, czerń, szarość i biel. Dzięki wyborowi takich kolorów będziemy prezentować się profesjonalnie i nikt nie będzie mieć do nas pretensji, że np. źle reprezentujemy firmę w której pracujemy.

ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Bezwzględnie niedopuszczalne są różnego rodzaju stroje letnie, takie jak japonki, krótkie szorty czy koszulki na ramiączkach.

Zwróć uwagę na szczegóły w treści (http://www.gemeo.pl/szablon2/shop/25—ametyst.html), przeczytasz tam jeszcze dokładniejsze dane, które na pewno także okażą się dla Ciebie godne uwagi.

Rzecz jasna w okresie upałów można sobie pozwolić na trochę szerszą gamę kolorystyczną, powinniśmy jednakże nieustannie mieć na uwadze to, iż musimy prezentować się profesjonalnie.

Bez względu na to, czy sami będziemy dobierać swoje stylizacje, czy postanowimy skorzystać z rady stylistki, kluczowym jest abyśmy sami dobrze czuli się w tym, co ubieramy. Strój musi nie tylko prezentować nas profesjonalnie, lecz także być dla nas wygodnym i praktycznym.