sweet peadolls clothes

Przykry kłopot – odcisk na nodze. Jak sobie z nim poradzić? Jakie są sposoby? Czy można sobie z tym poradzić osobiście?

Główną przyczyną tworzenia się odcisków jest niewłaściwie dopasowane obuwie. Kobiety często kupują buty, które na przykład są mniejsze o jeden numer. Robimy to,ponieważ dana para butów bardzo nam się będzie podobać i nie widzimy innej możliwości niż ich zakup – nie patrząc na rozmiar.

na kozetce u podologa

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto zazwyczaj dobieramy buty, które wymusza nienaturalny układ naszej stopy, tj. obcasy. Wskutek noszenia tego rodzaju butów zmienia się sposób nacisku na stopę tworzony podczas naszej podróży. W tym wypadku obciążona będzie jej przednia część, w sferze której może dojść do zrobienia się odcisku. Mnóstwo z nas nie godzi się na zmianę butów na te o płaskiej podeszwie i w związku z tym nieprzyjemne odciski ulokowane na powierzchni stopy nie znikają.

W tym wypadku możemy się udać się do podologa – specjalisty od stóp, który zna się na ich wyglądzie a także będzie umiał rozróżnić różnorodne dolegliwości, które dotykają tę część naszego ciała. Podczas tego rodzaju wizyty podolog dokonuje tzw. pedicure leczniczy dzięki któremu odcisk ma szansę zostać zupełnie zlikwidowany bez szkody dla naszego samopoczucia – klik!. Kolejną metodą jest usuwanie odcisków w domu, na własną rękę. W tym celu konieczne jest zmiękczanie zrogowaciałej skóry stóp tak, aby odcisk stał się miękki i prosty do usunięcia. Do specjalnej miski daj odrobinę soli do stóp, a potem wlej do niej odrobinę ciepłej wody – tak żebyś mogła w niej zupełnie wymoczyć stopy. Po upływie dwudziestu minut starannie osuszaj stopy przy pomocy ręcznika.

Jeśli odcisk jest niewielki i płytko ulokowany – wystarczy, że weźmiesz ostrą tarkę do stóp.

Zrób krok naprzód oraz sprawdź co zawiera proponowana treść – odnalezione tam informacje wciągną Cię zupełnie, ponieważ są ciekawe.

Modzel z efektem natychmiastowychbędzie znikał z powierzchni twojej stopy. Jeśli jednak jest on całkiem duży i dosyć głęboko umiejscowiony – niezbędne będą odpowiednie cążki do usuwania odcisków.

Czy byłeś usatysfakcjonowany z treści powyższego wpisu? Jeśli tak, to przekazuję również mój odsyłacz do następnej strony. Zachęcam!

Odnajdziesz je w prawie wszystkich drogeriach.

Odcisk należy usuwać bardzo ostrożnie, tak żeby nie uszkodzić zdrowej tkanki. Po zabiegu koniecznie unikaj zakładania niewygodnego obuwia. Taki prosty zabieg bez wątpienia może przynieść efekty, ale czy tak się stanie jest zależne od stopnia wytworzenia konkretnej zmiany na stopie.