sweet peadolls clothes

Dlaczego wełna jest tak niezwykle popularnym materiałem, bardzo często stosowanym w przemyśle odzieżowym.

Wełna większości z nas będzie się kojarzyła albo z eleganckimi marynarkami i garniturami, albo bardzo ciepłymi czapkami, szalikami i płaszczami. A przecież wełna jest wykorzystywana w wielu innych przypadkach, nie tylko jako niezależna tkanina, lecz również jako dodatek do lnu czy bawełny. Jej popularność wynika przede wszystkim z cech, jakie posiada, a posiada ich naprawdę dużo.

Przede wszystkim wełna parzona doskonale chroni przed niskimi temperaturami i świetnie zabezpiecza przed wilgocią (przejdź na i zapoznaj sie z ofertą wełny parzonej). Przez te wszystkie cechy nadaje się do zakładania nie tylko w okresie chłodów, ale też świetnie sobie radzi podczas letnich upałów. Jak się okazuje ubrania zrobione z wełny przez wielu ludzi uważane są za bardzo wygodne nawet jak są wyższe temperatury. Co ważne, wełna ogrzewa nawet wówczas, gdy jest wilgotna. Wynika to z tego, że jej włókna absorbują dużo wilgoci, dzięki czemu nawet jak są mokre, to nie będzie to odczuwalne przez noszących. Właściwość ta jest bardzo cenna w naszym klimacie, kiedy jesienią i zimą często występują opady.

dzianina wełniana

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
dzianina wełniana

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Jedną z istotniejszych zalet, które posiada dzianina wełniana wełniana (zapraszamy na stronę jest bardzo duża sprężystość (dzianiny futerkowe wełniana od Przez to właśnie ubrania wykonane z takiej tkaniny w zasadzie nie będą wymagać prasowania lub prasowanie to jest stosunkowo rzadkie. Podobnie będzie z praniem. W związku z tym że wełniane tkaniny są produkowane z włókien w pełni naturalnych, to ich budowa powoduje, że w pewnym sensie będą one ulegać samooczyszczeniu. Dzięki temu nie pochłaniają tak bardzo kurzu i zapachów, jak inne materiały, a tym samym nie potrzebują tak częstego prania. Wełna może być wytwarzana z kilku odmian zwierząt, najwięcej wytwarza się jej z owiec. W nieco mniejszych ilościach wykorzystywane są też inne gatunki zwierząt, takie jak wielbłądy czy niekiedy i króliki. Z tych zwierząt wełny nie pozyskuje się tak dużo, ale za to charakteryzuje się ona bardzo dobrymi właściwościami i parametrami.

Najbardziej znanym rodzajem wełny ekskluzywnej jest kaszmir. Ten typ wełny pochodzi z sierści kóz zamieszkujących górskie tereny Chin i Mongolii, a robi się ją ręcznie w naprawdę niedużych ilościach.