sweet peadolls clothes

Sukienki do komunii. Początek maja to dla praktycznie wszystkich dzieci w drugich klasach niezwykły okres

Początek maja to dla wszystkich dzieci w drugich klasach niezwykły czas, ponieważ wtedy właśnie jest najważniejsza uroczystość w ich krótkim życiu, czyli komunia. Okres przygotowań do niej trwa praktycznie od początku drugiej klasy. W zależności od księdza, mającego z drugoklasistami lekcje religii do opanowania i zdania będzie mniejszy lub większy przedział materiału, ale najczęściej jest on dobrany w taki sposób, że w zasadzie żadne dziecko nie powinno mieć z tym większego problemu.

sukienka komunijna

Autor: LisaThumann
Źródło: http://www.flickr.com
Przed samą komunią świętą drugoklasiści uczą się jeszcze jak się spowiadać, przychodzą na parę prób i w tak naprawdę są w pełni gotowe na nadejście tego wyjątkowego dnia.

Lecz podczas przygotowań do komunii sporo rzeczy do załatwienia mają również rodzice. Ośmiolatek powinien nauczyć się wszystkiego, czego wymaga ksiądz, za to zadaniem dorosłych jest przygotowanie dla dziecka rodzinnego przyjęcia. Ostatnie lata pokazują, że samo podejście do tego dnia w wielu środowiskach zmieniło się ogromnie.

Do niedawna jeszcze praktykowane były niewyszukane stroje a później rodzinny obiad. Lecz dla niejednego rodzica komunia ich dziecka to był pretekst do pokazania swoich możliwości finansowych. Wyszukane przyjęcia w najlepszych restauracjach, drogie prezenty to całkowite zanegowanie idei jaką niesie ten dzień. Na szczęście w wielu parafiach ten problem został dostrzeżony, i w takim zakresie, w którym jest to możliwe, księża starają się zmniejszyć zapędy dorosłych (kontynuuj czytanie).

sukienka komunijna

Autor: kabeto jamaica
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze ustalają oni jasny zbiór zasad co do strojów komunijnych. Jeśli chodzi o chłopców, to przeważnie nie ma z tym kłopotów, gdyż najczęściej ubierają oni w białe alby lub malowanie na jedwabiu garnitury, a w tym przypadku trudno o jakieś większe ekstrawagancje.

Zainteresowany tematem? Poczytaj o nim znacznie więcej. Dlatego użyj adresu (www.horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/wycieczki-zagraniczne/), który przeniesie Cię na serwis! Zapraszamy!

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku dziewczynek. Zdarzały się sytuacje, że suknie komunijne niektórych dzieci kosztowały więcej niż niejedna ślubna suknia.

Dochodził do tego fryzjer, wizyta u kosmetyczki i droga biżuteria i komunia zaczęła kosztować bardzo drogo, co zupełnie zaprzeczało idei jaką ma mieć ten dzień. Gdy uczniowie mają takie same stroje, to kłopot z tym jest dużo mniej dostrzegalny, nie powinno być wtedy niepotrzebnych porównań, kto ma bardziej kosztowną suknię komunijną.