sweet peadolls clothes

Czemu niszczenie danych jest tak istotne dla każdej firmy? O czym w szczególności pamiętać?

Wiele osób jeszcze tego nie wie, lecz należy niszczyć niepotrzebne dane, aby nie dostały się w niewłaściwe ręce. To bardzo ważne w obecnych czasach, chociaż ta świadomość weszła do powszechnego obiegu dopiero niedawno – wraz z rozwoje firm, które wynajdują dane osobowe.W krajach zachodnich ta świadomość już jest dosyć duża od wielu lat, są tam specjalne programy do walki z osobami oraz organizacjami, jakie żerują na informacji o nas.

niszczenie dokumentów - HAPPY TREE

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

Całe szczęście i tu tworzy się wciąż więcej takich firm, jak niszczenie dokumentów, przez co nie musimy się martwić, iż nasze poufne dane (zobacz ofertę) znajdą się w powszechnym obiegu.

Ochranianie poufnych danych osobowych, a także ważnych danych firmy to nie tylko rozsądek podczas prowadzenia indywidualnego biznesu, lecz bardziej już nawet obowiązek prawny. Każda z organizacji tworzy codziennie naprawdę ogromną ilość informacji, są ona łatwe do wykradzenia. To są na przykład dokumenty strategiczne, ale i dane medyczne pracowników. Tak właściwie więcej materiałów niż nam się wydaje zawiera poufne informacje, których bezpieczeństwo może stać się zagrożenie w przypadku, kiedy trafią w niewłaściwe ręce.

Trzeba pamiętać, iż wyciek poufnych danych firmy pociąga za sobą najróżniejsze konsekwencje. To utrata reputacji i zaufania, lecz również groźba grzywny lub nawet kary więzienia. Jest kilka konkretnych “za”, żeby niszczyć dokumenty. To głównie zapobieganie wykradzeniu danych osobowych . Bezpieczne niszczenie papierów, które zawierają dane osobowe bez wątpienia zmniejsza niebezpieczeństwo, że dostaną się one do osób, które mogą ich użyć w sposób zły i niezgodny z prawem.

To także zwiększenie ochrony prywatności. Aż 40% naruszeń danych osobowych doświadczonego przez firmy oraz organizacje wynikają ze zwykłego błędy ludzi. Za sprawą wdrożenia wszystkich zasad bezpiecznego utylizowania informacji poufnych znacząco jest możliwe by zniwelować ryzyko utracenia tych danych. http://www.happytree.com.pl/

W takim kontekście trzeba powiedzieć o jeszcze jednym zagadnieniu, jak utylizacja sprzętu elektronicznego. To również ma wpływ głównie na naturę, ale również na poufność danych w nich zawartych (zapisane na komputerze różnorodne informacje).