sweet peadolls clothes

W jaki sposób uratować włosy zniszczone po lecie?

Lato to czas wyjazdów wakacyjnych. Wiele osób jedzie nad morze. Palące słońce, wysoka temperatura, słona woda w morzu, chlorowana w basenie, wiatr – to wszystko fatalnie wpływa na kondycję naszych włosów. Zwykle po lecie są suche, wypłowiałe, przypominają trochę siano i musimy je poratować

.

Zwykłe szampony do włosów niekoniecznie będą dobrym rozwiązaniem.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Po letnich miesiącach nasze włosy musimy intensywnie odżywić. Zwracajmy uwagę by myć je bardzo ostrożnie. Jeśli mamy problemy ze skórą głowy wybierzmy sprawdzony szampon przeciwłupieżowy.

Zaabsorbował Cię przedstawiany tu wpis? Jeśli tak, warto zobaczyć także (http://svr.sklep.pl/category/DENSITIUM-258195) pozostałe ciekawe teksty, gdyż one również są godne zainteresowania.

Korzystajmy z chłodnej wody. Gorąca nie wpływa zbyt dobrze na włosy. Po umyciu głowy za pomocą szamponu połóżmy porządną porcję odżywiającego preparatu. Żeby odżywić włosy po letnich miesiącach powinniśmy częściej stosować maski do włosów. Wmasowujemy je na kilka minut i spłukujemy letnią wodą.

Sądzisz, że ten artykuł jest wartościowy? Jeżeli tak, kliknij tutaj – ten tekst (http://www.studioessenza.pl/) zawiera pokrewne tematy, one także są godne uwagi.

Kiedy i to będzie niewystarczające nie wahajmy się nałożyć odżywki bez spłukiwania. Nie zapominajmy tylko żeby kupować dobrej jakości nie obciążające włosów kosmetyki. Nie chodzi o to aby przeciążyć włosy, bo będą się przetłuszczać i nie pomożemy im w ten sposób.

Zrezygnujmy na tyle na ile się da z suszarki do włosów. Jeżeli musimy jej używać – wykorzystujmy chłodny strumień powietrza. Pomoże to zamknąć łuski włosów przez co będą gładsze. Wszelkiego typu sprzęty do stylizacji na gorąco na przykład lokówki czy polecane prostownice do włosów trzeba włożyć na kilka tygodni do szafy. Dajmy swoim włosom trochę czasu na regenerację.

W zasadzie powinniśmy już w trakcie wypoczynku myśleć o stanie swoich włosów. Nakładać maseczki chroniące, wkładać chustkę czy kapelusz chroniący przed słońcem. Istotne jest też porządne mycie włosów delikatnym szamponem i odżywianie ich przez cały urlop. Zabierzmy ze sobą maskę do włosów i stosujmy ją częściej niż zwykle. Możemy także ochraniać włosy naturalnymi środkami, takimi jak na przykład olej kokosowy. Jego aromat jest zdecydowanie słodki, a ponadto pomoże nam ochronić końce włosów przed wpływem słońca, soli i chloru.

Nie zapominajmy tez o wpływaniu na włosy od wewnątrz. Pijmy dużo wody, możemy także przyjmować preparat ze skrzypem polnym – na pewno nie zaszkodzi, a włosy dzięki temu są mocniejsze i mniej podatne na mechaniczne uszkodzenia. To niewiele wysiłku a jeśli będziemy w czasie urlopu pamiętać o codziennej pielęgnacji nie będziemy mieć po wakacjach dylematu czy czasem nie trzeba nam maszynki do strzyżenia, żeby pozbyć się tego stogu siana z głowy.