sweet peadolls clothes

Gratka dla wielu fanów różnej muzyki – plakaty i obrazy uwielbianych idoli

Dla wielu ludzi niezrozumiałe, dla innych osób całkiem normalne. Co to jest miłość do gwiazdy fascynacja i pociąg do gwiazdy: aktora czy muzyka, dokąd sięga granica tego uczucia, i czy można traktować to normalnie? Naturalnie, ale w pewnym wieku może to przybrać rozmiary niebotyczne, wręcz histerii, bezgranicznego, bezkrytycznego uwielbienia. Do takiego kogoś nie docierają głosy rozsądku, uda się za swoją gwiazdą wszędzie, będzie go bronić zawsze, tak jakby ta osoba była bez wad.

płyty jako prezenty

Autor: Anita Hart
Źródło: http://www.flickr.com

Dla tych, którzy nie odczuwają i nigdy nie odczuwali takiego stanu, ukochanie na przykład takich ikon popkultury jak Elvis Presley jest, co najmniej niezrozumiałe. Ludzie w takiej sytuacji traktują artystę jak nadczłowieka, który stoi wyżej od wszystkich, co daje jej nietypowe przywileje, bo więcej wie, widzi, czuje, więcej ma pozytywnych cech niż inni. Gdy dochodzi do pokazywania emocji tak naprawdę nie ma granic, można – jak w tym wypadku – kochać bezgranicznie lub zapiekle nienawidzić.

Takie ukochanie jest szczególnie widoczne wśród nastoletnich fanów. Czy to rock, metal lub rap plakaty i obrazy (obrazy rock) ozdabiają ich ściany, nieważne – czy to rock, metal (zobacz również), rap opaski noszą na głowie , w zeszytach znajdują się teksty i zdjęcia ulubionego gwiazdora.

Ta oryginalna strona www (http://www.argentumbizuteria.pl/bransolety-kauczukowe) również zawiera wciągające materiały na opisywany tutaj temat. Jeżeli więc Cię on ciekawi – nie ociągaj się i zobacz to!

W tematach między nimi przewija się ciągle ulubiona osoba. Trzeba przyznać, że najbardziej uczuciowo do tego podchodzą nastolatki.

Współczesna gwiazda – Justin Bieber, jest obiektem ich fascynacji, wręcz bożek, do którego modliłyby się, gdyby mogły. To nie rock, metal czy rap, ale pasy (opaska dla fana rocka) z jego twarzą noszą. To leciutki pop, lecz młoda gwiazdka zachowuje się jak rozkapryszony dzieciak, któremu przydałaby się lekcje dobrych manier. To zresztą marketing, biznes, dobrze sprzedają się, podobnie jak w rocku, metalu czy rapie, poduszki, pościele, gadżety z jego podobizną.

Można powiedzieć, młody wiek, z tego się wyrasta, ale czy na pewno? Czy przypadku Michaela Jacksona albo wspomnianego wcześniej Elvisa Presleya nie pokazały nam, że ukochanie tłumów dla jakiegoś artysty nie wie co to wiek? Podobnie mogą go kochać zamożni i biedni, czarni i biali, kobiety i mężczyźni. Wychodzi na to, że mamy głęboko zakorzenioną potrzebę wyrażania swojego uwielbienia dla innej osoby, która jest niedostępna, a w jakiś sposób wyraża nasze uczucia.