sweet peadolls clothes

Nałogowe kupowanie – choroba cywilizacyjna?

Nałogowe zakupy mimo wszystko mają nie najgorsze efekty: nowe buty albo sukienka. To jednak jest związane z pustką w portfelu, a nawet z nieprzyjemną przyjaźnią z kredytem. Można się zacząć leczyć, bo to naprawdę poważna choroba.

zakupy

Autor: Vanguard PR
Źródło: Vanguard PR

Buty na dobry nastrój to wydawałoby się klasyczne kobiece zachowanie. Jednak specjalista nazwałby to symptomem oniomanii. To nic dziwnego, że kupowanie butów i pożądliwe spojrzenia na sukienki damskie niosą ze sobą rozkosz. Problem tak naprawdę może pojawić się, gdy rzeczy zaczynają się wymykać się spod kontroli.

Zakupoholicy lubią przede wszystkim proces kupowania, a to, co nabywają nie jest ważne. Kupują nie tylko dla siebie, często mamom-zakupoholiczkom jedyną satysfakcję sprawia odzież dziecięca. Zdobywają bez ograniczeń najróżniejsze ubranka dla swoich córeczek. Zakupy dla siebie natomiast zwykle robią bezmyślnie, dla zasady, później rzucając je na dno szafy.

Sposób na depreUzależnienie (sprawdź to koniecznie)ależnienie od kupowania jest dosyć młodą przypadłością i w większości dotyka kobiety, szczególnie te, mające skłonność do stanów depresyjnych.

Jeśli szukasz odpowiedzi na męczące Cię zagadnienia związane z tą tematyką, to kliknij tu i zobacz – na pewno Cię to zaciekawi.

Wyprawa do galerii handlowej jest pewnego rodzaju lekiem na smutki i sposobem na lepszy humor. Trudności wywołane nieustającym zakupami mogą wyleczyć np. nowe sandały damskie albo niepasująca bluzka. Zakupy są niezbędne do życia.

Zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock

Obsesyjne zakupy

Niektórzy nie traktują poważnie tego stanu, twierdząc, że to dotyczy wszystkich kobiet. Jednak z pozoru niegroźne zachowania mogą zacząć przypominać jak przykładowo alkoholizm. Uzależnienie może powodować, że kobiety zaciągają coraz większe kredyty, dlatego że zakupy zmuszają pożyczki. Tają też swoje wyjścia do galerii i nowe nabytki. To z kolei jest związane z pogłębianiem się depresji. Leczenie u specjalisty jest koniecznością.

Nie tylko kobiety

Płeć męska jest odporna na kupowanie, ale niedostatecznie. Panowie kupują nałogowo ubrania i buty męskie, ale częściej uzależniają się od sprzętu elektronicznego, gadżetów, a także elementy samochodowe. Wszystko jest uzależnione od możliwości finansowych, ale zdarzają też przykłady niepohamowanej żądzy domów z basenem. Mechanizm jest taki sam i również musi się leczyć.