sweet peadolls clothes

Ład jest podstawą egzystencji każdego człowieka

Nasz żywot jest zbyt skomplikowany, więc układamy wiele spraw, jak nam wygodniej, jak łatwiej. Można nazwać to generalizacją, kiedy za wszelką cenę chcemy coś uporządkować, można określić to też mianem zapanowania nad uporządkowaniem rzeczy. Zarówno z jednego, jak i z drugiego rozwiązania wyjawia się pewna oczywistość, która mówi nam, że nieistotne, jak i co, lecz zawsze będzie wszystko nazywać i segregować. Taką już mamy bowiem naturę. Ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie całych ludzkich cywilizacji: państwa, miasta, działania bez pewnych utartych schematów. Gdyby nie nazewnictwo nie byłoby nazw ulic, nie byłoby tablic rejestracyjnych, przez co odróżnialibyśmy samochody po kolorach i znakach szczególnych (zarysowania, uszkodzenia).

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/

Od porządku nie jest też wolna przyroda, przecież pośród zwierząt każdego gatunku istnieje hierarchia, której nikt się nie stara zaburzyć. Zwierzęta są z natury mniej skomplikowane od ludzi, więc nawet nie pomyślą, że coś można zrobić inaczej. Popatrzmy na domowego kota: on żyje, żeby polować, myć się i spać. Nie zdarza mu się myśleć, że mogłoby być inaczej (choć tak naprawdę nie wiemy, co ma w głowie).

Pokazujemy sobie Ziemię przygotowując atlasy, układamy książki na półkach, a pracujący w urzędach administrują na co dzień ogromną masą dokumentów, z których każdy musi znaleźć się w ogólnym uporządkowaniu. Harmonia istnieje w muzyce, jest rock, metal, rap, w portfelu (portfel fana rap) – są przecież kieszonki na drobne, a także miejsce na banknoty, czy karty kredytowe. Nawet to czy nosimy przypinkę rockową, metalową czy rapową (przypinki muzyczne) określa pewien porządek, muzyka jakiej słuchamy, to, co ma określać naszą spójną osobowość. Kiedy słuchamy rocka, metalu czy rapu na smyczy trzymamy psa, nad którym możemy panować, rządzimy nim, wprowadzamy do jego życia reguły, których musi przestrzegać. Porządek dla niego, jak i dla nas jest bezpieczny – on potrzebuje pana, my możemy mu zapewnić opiekę i bezpieczeństwo. Takie obopólne przestrzeganie porządku przynosi same korzyści.

Żeby zgłębić informacje na prezentowany temat, to najpierw poznaj pozostałe wiadomości na to zagadnienie – wszystko przeczytaj w serwisie (http://zafaworkwear.pl/fartuchy-do-sklepu/).