sweet peadolls clothes

Zabawki dla dzieci, rozwijające pomysłowość

Odeszły do przeszłości czasy, w których pluszowy miś i klocki drewniane to były jedyne zabawki, dostępne na rynku. Współcześni rodzice są bardzo wymagający i pragną, by zabawki pełniły dodatkowo rolę kształcenia poprzez zabawę, uczyły kształtowania jakichś praktycznych umiejętności przez dziecko. Świetnym pomysłem jest zakup zabawek, rozwijających zdolności manualne.

zabawa

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki zabawkom, wymagającym kreatywności, precyzji i cierpliwości, kształtujemy w dziecku umiejętności, przydatne w późniejszym życiu. Nauka przekazana w formie radosnej zabawy to najlepsza metoda na każdego maluszka. Wśród manualnych zabaw ostatnio nieustannie króluje ciastolina lodziarnia, sklep, a może bar z fast foodem – z ciastoliny można przygotować niemal wszystko!

Specjalne komplety tematyczne wyposażone są w foremki, urządzenia do wyciskania odpowiednich kształtów i sprawiają, że zabawa zupełnie pochłania dziecko. Z takiej kreatywnej zabawy wynikają same korzyści, maluch uczy się rozpoznawać barwy, odwzorowywać przedmioty zgodnie z szablonem podanym na opakowaniu, trenuje paluszki podczas nakładania ciastoliny do niewielkich foremek, lub tworzenia odpowiednich kształtów. Ponadto, przygotowane w czasie zabawy lody, hamburgery, czy inne rzeczy, można wykorzystać przy następnej zabawie, na przykład w sklep. Dobry przykład to zabawa w lodziarnię.

Wpisując do wyszukiwarki internetowej frazę: ciastolina lodziarnia, natychmiast zobaczymy, że istnieje mnóstwo różnorodnych zestawów. Jedne są wyjątkowo rozbudowane, inne dość oszczędne i chodzi tutaj nie tylko o ilość znajdującej się w zestawie ciastoliny, lecz również o zróżnicowanie dostępnych maszynek i foremek. Oczywiście, im bardziej zróżnicowany zestaw, tym bardziej atrakcyjny będzie dla bawiącego się dziecka, jednak jeśli chcemy się upewnić, czy malec będzie zadowolony z takiej zabawki, można początkowo wybrać mały zestaw, który w przyszłości uzupełnimy o dodatkowe elementy.

Te wpisy z www (https://varsovia.edu.pl/), które przeczytasz po kliknięciu na ten odnośnik na pewno będą przydatne – są one godne polecenia i są w stanie Cię miło zdziwić.

Koniecznie zobacz też inne przykłady.

Takie zestawy pozwalają na wspólną zabawę z dzieckiem, lecz dzieci świetnie radzą sobie także bawiąc się samodzielnie lub z kolegami, wystarczy pokazać im możliwości zabawki oraz zachęcić do tworzenia nowych rzeczy – to uaktywni ich pomysłowość i kreatywność. W czasach błyszczących i głośnych zabawek, które przyciągną uwagę dziecka jedynie na krótki moment, warto nabyć coś wyjątkowego i zarazem praktycznego.