sweet peadolls clothes

Nauczać malucha można na wiele sposobów

Jeśli zamierzamy troszczyć się o prawidłowy rozwój swojego malucha, powinniśmy zadbać o jego należytą edukację. Musimy jednak pamiętać, że uczyć i edukować dziecko można na wiele sposobów – i nie chodzi tu tylko o wysłanie dziecka do dobrej szkoły, czy kupowanie mu przeróżnych książek do nauki, ale również o edukację za pomocą rozrywki. Liczne badania wskazują bowiem, że nic tak nie podnosi wyników w nauce, jak nauka poprzez zabawę i współpracę z innymi ludźmi.

klocki

Autor: kloniwotski
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś nauka – egzamin ósmoklasisty nauka przez zabawę jest możliwa na wiele sposobów. Można przykładowo dać dziecku jego ukochane klocki Gwiezdne Wojny czy Lego Superbohaterowie i zaangażować go do odgrywania sytuacyjnych scenek, w których będzie musiało wykazać się poszczególnymi umiejętnościami albo z kolei zakupić ciekawe gry edukacyjne, które przyniosą dziecku radość, a równocześnie będą go czegoś uczyły.

Adekwatne zabawki, dopasowane do wieku i upodobań malucha to jeden z najlepszych sposobów na połączenie tego co przyjemne z pożytecznym: dzieci lepiej się uczą, kiedy mogą chłonąć nową wiedzę lub umiejętności w atmosferze radości i zabawy.

Oczywiście, zamiast zamówić typowe najlepsze zestawy Lego czy inne zabawki, można także zachęcić malucha do nauki poprzez zabawę z jego rówieśnikami – do tego rodzaju zabaw nie są wymagane żadne gadżety, liczy się fantazja i kreatywność i zabawa murowana – dzieci de facto są w stanie wyszukać sobie ciekawe zajęcie, nawet jeżeli nie mają w zanadrzu najnowszych gier komputerowych czy

klocki

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com

reklamowanych w telewizji zabawek.

Podczas zabaw z innymi dziećmi uczą się współdziałania, nowych ról społecznych a także umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Świetnym przykładem mogą być w tym przypadku różnego rodzaju obozy dla dzieci szczególnie jeśli obozy tego rodzaju będą miały integracyjny charakter.

Nauka przez zabawę wydaje się być w dzisiejszym świecie jednym z lepszych sposobów na wspieranie rozwoju dzieci. Kupujmy im zatem edukacyjne zabawki i gry, ale również wysyłajmy maluchy na ciekawe obozy i zapisujmy na przeróżne zajęcia edukacyjne, które będą adekwatne do preferencji i upodobań naszego dziecka. tylko wówczas będziemy mieć pewność, że dbamy kompleksowo o jego edukację zapewniając mu równolegle dobrą zabawę.