sweet peadolls clothes

Wartości odżywcze, a przyzwyczajenie, czyli jaką kupić karmę dla zwierzęcia

Zwolennicy zwierzaków zrobią dla nich wszystko, za każdą cenę. Nie ma znaczenia, czy dyskusja dotyczy chomika w klatce, czy czworonoga z budą. Co do karmienia, zwłaszcza psów, występuje kilka wartych uwagi przesłanek. Jeśli macie na sercu zdrowie własnych psów wykorzystujcie poniższe rady.

Oczywistością jest, że wyznacznikiem żywienia oswojonych psów są zamawiane na kilogramy karmy. Biorąc pod uwagę odmienności rasowe, wagowe czy wieku psa karma dla psa jest dość zróżnicowana. Małe psiaki ważące do pięciu kilogramów, wedle zaleceń weterynarzy nie powinny zjadać więcej niż jedno, 400-gramowe opakowanie w puszce. Z drugiej strony psiaki „giganty”, a więc np. dorosłe rottweilery i owczarki, mogłyby pochłaniać do pięciu podobnych opakowań.
Wybierając karmę dla psa powinniśmy mieć na uwadze konkretne czynniki. Głównym jest rzecz jasna zdrowie ulubionego czworonoga. Z obserwacji psa łatwo wywnioskujemy jaką karmę pochłonie z wielkim apetytem, a która zupełnie mu nie podejdzie. (Kliknij) W tym miejscu nie zapominajmy o wartościach tego rodzaju żywności.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczowym wyznacznikiem poziomu karmy jest jakość mięsa w niej. Stale słyszy się pod tym względem głosy krytyczne. Domagają się zwiększenia proporcji mięsa do całości produktu. Kultowy już Pedigree posiada tylko cztery procent mięsa. Dla większości właścicieli jest to stanowczo za mało. Ostatecznie jednak atrakcyjna kwota i uznana marka wygrywają. W tej rozprawie liczy się ponadto sama jakość mięsnego produktu. Pomagają w tym etykiety (etykiety druk) z tyłu produktu, ze składem psiego jedzenia.

To fakt, że informacje pod tym odsyłaczem są niezwykłe, zatem jeśli masz chęć uzyskać więcej danych na opisywany wątek, to przejdź do witryny (https://www.hyzynski.pl/oferta/stopnie-blokowe/) – link jest tutaj.

(karma najwyższej jakości) Jeśli jest ono typowo mięsne jest zdecydowanie lepszym wyborem, niż tzw. mączka mięsno-kostna.
Inaczej jest z zawartością zbóż – mniej zbożowego pyłu oznacza, że wartość żywieniowa karmy jest zdrowsza, a stabilizatory smaku nie psują zdrowia naszym faworytom. Wzmacniacze nieraz odbiły się na zdrowiu czworonogów, na przykład w postaci alergii skórnych. Niemiła prawda polega niestety na sprawdzaniu swojego psa – trochę jak na poligonie doświadczalnym – do momentu, kiedy zrozumie on walory smacznego i zdrowego pokarmu.
Gdzie dobierzemy karmy dla psów? Bogatą paletę możliwości zaserwuje nam zwykły sklep zoologiczny (wejdź). Zdecydowanym plusem takiego miejsca jest sposobność konsultacji z ekspertem od zwierząt – nie ma co doszukiwać się jej natomiast w większych marketach.