sweet peadolls clothes

Gry planszowe – spędź czas ze swoją pociechą

Posiadasz dzieci? Chcesz wspaniale i rozwijająco spędzić popołudnie z latoroślami? Olej komputer i telewizję. Nic tak nie pobudza do rozwoju dziecięcego, jak czytanie książek i gry planszowe, każdy pedagog ci to powie. W dalszym tekście doradzę, jakie pozycje nabyć, abyś i ty również spędził miło czas, drogi rodzicu.

Gra planszowa - Qwirkle

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
Qwirkle wydaje się banalną grą, jednak wymaga wiele myślenia. Świetnie sprawdzi się nawet w przypadku najmniejszych pociech, gdyż zasady są łatwe do przyswojenia. W pakiecie jest ponad setka kolorowych kawałków plastiku z symbolami i trzeba skonstruować z nich paski w wielu wzorcach kolor-znaczek.

Gra planszowa - Carcassonne

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Gra ta wspiera uczenie się kolorów i dopasowywania kształtów, jak i również rozwija myślenie do przodu, ponieważ gracze muszą sobie nawzajem pokrzyżować plany.

Dla trochę starszych dzieci proponuję wspaniałą grę Carcassonne. W odróżnieniu od większości gier, nie zawiera ona w zestawie planszy, a tylko karty, budujące mapę obszaru, które trzeba wykładać prosto na stół. Sednem rozgrywki jest jak najlepsza polityka rozplanowania zabudowań przejętych obszarów. Wszystko jest stylizowane na średniowieczne francuskie miasto. Tytuł ten pozwoli miło spędzić czas maksymalnie sześciu osobom i znakomicie usprawni umiejętność strategicznie, a również da sporą wiedzę o tamtym okresie.

Chciałbyś przeczytać coś podobnie ciekawego? Ekstra, ta strona (https://centrumpomyslow.pl/) z pewnością będzie dla Ciebie pożyteczna, gdyż odnajdziesz na niej dużo podobnych informacji.

Znaczącą mocną stroną Carcassonne jest jej ciągły rozwój.

Gra planszowa - Cosmic Encounter

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

W sklepach sprzedawane jest wielką liczbę rozszerzeń, takich jak ” Inns and Cathedrals”, ” The Princess and the Dragon” i ”Katarzy”

Za to dla zwolenników kosmicznych klimatów świetną ideą na wieczór może okazać się partyjka w Cosmic Encounter. Pozycja została stworzona ponad 30 lat temu i mimo wieku ciągle jest atrakcyjnym wyborem. W tej grze każdy z graczy wybiera sobie typ kosmity, starając się zdobyć supremację nad galaktyką. Ta gra to wspaniała propozycja dla nastolatków, wspierająca umiejętności społeczne, takie jak zawieranie umów i aliansów i osiąganie wspólnego celu.

Gdy przeczytasz już niniejszy tekst, to dodatkowo zobacz również co zawiera solidna witryna, ponieważ przedstawia ona tak samo zajmujące kwestie.

Oczywiście Cosmic Encounter intensywnie wspiera inteligencję, bo czasem potrzebne jest sprowadzenie drugiego gracza na manowce. Najpopularniejsza edycja pozwala na grę od trzech do sześciu osobom.

Dla nastoletnich latorośli proponuję Czarne historie, zabawę, która dla smarkaczy jest nieco za przerażająca. Oto zasady: pakiet zawiera karty z budzącymi lęk historiami, a grający starają się dedukować ich korzenie korzystając z podpowiedzi Mistrza Tajemnic. Gra jak mało która rozwija intelekt.