sweet peadolls clothes

Sukienki bawełniane na jesień, czyli nieodzowne lekarstwo na smutek

Udowodniono naukowo, że brak światła słonecznego negatywnie wpływa na samopoczucie istoty ludzkiej. Brak ciepłych promyków dokucza szczególnie zimową porą, ale jesienne dni również bywają bez słońca. Nic dziwnego, że ciemne chmury za oknem stają się przyczyną rozbicia, ospałości, migreny, czyli jednym słowem: smutku. Trzydziestolatki dysponują całym arsenałem środków przeciwdepresyjnych i wytaczają przeciwko jesiennej pogodzie najcięższe kolubryny.

sukienka

Autor: Bess Georgette
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym ze sposobów walki bywa udanie się do sklepu odzieżowego. A nic tak nie poprawia samopoczucia jak oryginalne sukienki bawełniane na jesień (sprawdź sukienki na jesień). Wbrew pozorom posiadanie takich ubrań w szafie jest powodem do uśmieszku na obliczu i to nawet z kilku przyczyn. Po pierwsze, zanim je jeszcze kupimy, oddamy się niezwykle przyjemnej czynności odnajdywania właściwych modeli w centrach handlowych oraz równie wesołemu mierzeniu.

Po drugie, sukienki bawełniane na jesień swoim wzorem i kolorystyką umilą nie zawsze słoneczne dni. Te dopasowane, z półdługimi rękawami, długości midi, z niedużym dekoltem, podkreślą wysmukłe sylwetki ich właścicielek. Te bardziej luźne suknie, z dołem lekko rozkloszowanym lub skrojonym w tak zwaną bombkę, zupełnie zasłaniające dekolt, wybiorą otyłe elegantki. Jeśli będą uszyte w stylu retro, zawsze będą trendy i posłużą prawie na wieki.

sukienki

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature

Kolorystyka i oryginalny ornament są jednak najważniejsze. Tkaniny w ogromne, kolorowe kwiatki lub w nieduże, ale gęsto rozsiane astry, sprawiają, że uszyte z nich sukienki bawełniane na jesień przyciągają uwagę każdego przechodnia na trotuarze. Na przekór jesiennej pogodzie, suknie nierzadko przybierają ciepłe barwy, a także, te typowo kojarzone z tą porą roku, pomarańczowe odcienie. Dzięki temu ubranie posiada czarodziejską siłę, która pozwala nam przetrwać ponure dzionki w dobrym nastroju. Bawełna jest najlepszym surowcem na uszycie takich sukien. Przewiewna, delikatna w dotyku, doskonała w noszeniu; sprawdzi się tak na co dzień, jaki i od parady, bo nie będzie pętać ruchów. Równie nietrudno ją wyprać, jak i wyprasować.

Jeżeli sukienki (sprawdź sukienki od producenta) bawełniane na jesień nie posiadają kołnierzyka, to znak, że trzeba zakupić pasujące do nich dodatki: kolczyki, bransoletki, korale.

Godny uwagi wpis, prawda? Skoro tak uważasz, to oprócz tego zobacz treść w serwisie, którą również bez wątpienia uznasz za wartościową.

Poza tym przydałby się supernowoczesny make-up i niespotykana fryzurka. A to wszystko oznacza następną, tak samo wesołą, wizytę u jubilera, zakupy w ekskluzywnej perfumerii i telefon do najlepszego fryzjera w miasteczku – sukienki sylwestrowe.