sweet peadolls clothes

Co zrobić żeby się nie jąkać?

Początek choroby można przegapić: dziecko czasami przeciąga sylaby i zacina się. To mogą być oznaki jednej z bardziej złożonych chorób, która potrafi zaważyć na całym życiu. Nie istnieje lek na jąkanie, jednak istnieje logopedyczna terapia, która pomaga łagodzić tę przypadłość.

Dlaczego się jąkam?
Niełatwo określić, gdzie jest źródło tego problemu komunikacyjnego. Tak zwane jąkanie organiczne to złożone upośledzenie fizyczne. Natomiast jąkanie czynnościowe może być spowodowane traumą, bardzo silnym stresem. Zdarza się, że dzieci jąkają się tylko w szkole – w stresującej klasie.

Dzieci

Autor: Felix Padrosa Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Dziecko zawsze będzie rozwijało się w innym tempie. Niektóre uczą się mówić wcześniej, inne w pewnym sensie wstydzą się mówić. Pomiędzy 4 a 8 rokiem życia bywa, że dzieci zaczynają się jąkać. To najczęściej połykanie sylab, znakiem jest zacinanie się. Czasami to tylko chwilowe trudności i niebawem ustąpią, z tego powodu ten problem nazywany jest jąkaniem rozwojowym. Za całą pewnością w tych trudnych rodzajach wada wymowy może zmienić się w załamanie psychiczne. Jąkający czuje nacisk i brak tlenu w piersi, a słowa, pomimo walki, nie dadzą się wypowiedzieć.

Dziecko

Autor: Michael
Źródło: http://www.flickr.com

Pojawić się mogą także skurcze mięśni twarzowych, które dodają kolejnych stresów, bardziej utrudniając chorobę.

Jeśli chcesz zobaczyć coś bardzo interesującego, spójrz na stronę (boxkitchen.pl/) tej firmy, znajdziesz u nich wiele bardzo tanich ofert.

Konieczna jest specjalistyczna terapia – psychodynamiczni-gdynia.pl/psychoterapia/terapia-par/ – i dobry neurologopeda.

Najlepsza pomoc logopedycznaTypowe ćwiczenia na jąkanie pomagają w rozluźnieniu aparat mowy. To najczęściej nadmuchiwanie balonów, dokładne wymawianie głosek oraz sylab przed lustrem. Do tego konieczna jest terapia psychologiczna. Chorzy mają kłopot z prostymi zachowaniami takimi jak wykonanie telefonu, wizyta w kiosku, a każda porażka pogłębia problem. Ważne jest też to , by mieć odrobinę dystansu i nie wstydzić jąkania. Pokonanie stresu to pierwszy krok do spokojnej rozmowy.

Jąkanie to wielopłaszczyznowe, bardzo trudne zaburzenie komunikacji. Wyjść z tej trudnej sytuacji pomoże dobry logopeda Warszawa jest głównym w Polsce ośrodkiem, leczenia takich schorzeń. Dowiedz się więcej na: Szerszenska.