sweet peadolls clothes

Którą konsolę kupić – Sony czy Microsoft?

Uniwersum gier, powiedzmy, komputerowymi, jest dużą branżą przemysłu rozrywkowego, która ma swoich wielkich twórców, kultowe marki, własne festiwale nowości, trofea… Jest to dziś tak wielka branża, jak cały rynek filmowy z jego studiami w Hollywood i najsłynniejszymi reżyserami.

Pierwsze gierki towarzyszyły komputerom, od kiery te umiały pokazać na ekranie trochę więcej, niż tylko słowa (tak jak w systemach UNIX). Ukazały się pierwsze nazwy, na przykład Bomberman, Pacman lub inne legendy, ale okazało się, że zapotrzebowanie na takiego rodzaju zabawę ciągle rośnie, a nie każdy chce, czy może zdobyć komputer. Z tego powodu zrodziła się całkiem nowa gałąź propozycji, inna partia rynku gier, poświęcona tylko im. Stworzono pierwsze konsole.

Gry na kosnolęw na kosnolęw Legendarne konsole, zaczynając od tych pierwszych, to NES (japoński sprzęt, Nintendo Entertainment System), który w Polsce z różnych względów nie był obecny, dlatego pojawiły się jego odpowiedniki, do teraz działające w licznych domach: <strong>Pegasus</strong>. Te niewielkie maszynki przyłączane do ekranów telewizora, umożliwiały grę w Contrę czy pierwsze części Mario Bros. Już w latach 90′ grupy małych pasjonatów oblegały każdy sklep z grami, kartridge’ami i pierwszymi grami na CD.</p>
<p>Wraz z rosnącym poziomem technologii i zapotrzebowaniem na wciąż bardziej realistyczne gry, lepszą grafikę i żywsze [TAG=animacje’ title=’Blackgames.pl – konsole’ style=’margin:9px;’/></p>
<div class=
Źródło: Blackgames.pl

, pojawiły się konsole Sony Playstation, na co firma Microsoft, która nie patrzyła bezczynnie, odpowiedziała konsolą XBOX. Nadal rozrastało się grono graczy, pojawiały się coraz nowsze rozwiązania, i, co oczywiste, jak grzyby po deszczu prezentowano na rynku znakomite tytuły.

Obecnie najpopularniejsze konsole to XBOX 360 oraz Playstation 3 Wyposażone w mocne, wielordzeniowe procesory, twarde dyski i połączenie z siecią. Najpowszechniejsze gry na XBOX 360 to rodzina gier Battlefield, rodzimy Wiedźmin czy Assassins Creed, a gry (automaty dla dzieci na monety) na Playstation 3 to God Of War, najnowsze części gier GTA oraz najnowszy Tomb Raider.

Potrzebny będzie Ci link do www (http://www.collegium-novum.pl/geografia,kurs,8.html)? Nie obawiaj się. W naszym nowym poście znajdziesz wszystko, czego poszukujesz. Namawiamy!

Pomniejszym konkurentem pośród takich maszyn, choć wciąż całkiem powszechnym, jest japońska, przenośna konsola NDS. Ukazana już niemal dekadę wstecz, wciąż ma mnóstwo pasjonatów, którzy wydają nowe gry na NDS, a także tych, którzy takie gry nabywają i przy nich spędzają wolny czas.