sweet peadolls clothes

Jakie elementy dobrać do sypialni, by była ona urządzona na styl rustykalny?

Alkowa w stylu rustykalnym to naturalne surowce, bawełna i drewno. Aby w podobnej alkowie nie było nudno, warto poszukać kontrastów. Ja do sypialni w stylu rustykalnym proponuję ciemne sprzęty. Mieszkaniec polskiego dworku czy tajemniczego strychu wybierze kierunek rustykalny zgodnie z nastrojem otoczenia. Wszyscy pozostali mogą w nim znaleźć przestrzeń ciszy potrzebną do odzyskania równowagi po dniu wypełnionym hałasem.

stylowe wnętrze

Autor: by Tammy Manet
Źródło: http://www.flickr.com

Rustykalnie nie obowiązkowo musi znaczyć wiejsko, raczej blisko przyrody, sielsko, stąd dobór naturalnych półproduktów oraz kolorystyka ograniczona do bieli złamanej ciepłym odcieniem. Jedyny kontrast, niezbędny jak szczypta soli, to czarny fornir sprzętów o prostych formach.

W alkowie w stylu naturalnym istotne są materiały. Wzrok wypoczywa, ważniejszym staje się dotyk, bowiem na plan pierwszy wysuwają się faktury materiałów: miękkość „pluszowego” pledu, szorstkość szydełkowych serwetek, mięsistość dywanu. Naturalne promienie słoneczne wpadające przez okno, rozproszone zostają przez delikatne, zwiewne firanki. Ciepły, nieco żółtawy blask rzucają świece ustawione na kominku. Dodatkowo ponad drzwiami szafy możemy zainstalować rząd reflektorków. Rozbielone wnętrze odbija światło, zyskując przestrzeń.

sypialnia

Autor: APD Market
Źródło: http://www.apdmarket.pl

Kominek w alkowie? To ciekawy projekt. Aranżacja sypialni powinna skupiać się wokół powierzchni do snu, jednakże gdy do dyspozycji jest trochę więcej przestrzeni, można ją uzupełnić. Do alkowy dobrze jest wstawić stylizowany parawan (świetna strona), ozdobną wannę lub właśnie palenisko. W budynkach wielorodzinnych ze względów technicznych trudno jest zamontować prawdziwy. Można go jednak zastąpić wnęką albo lekką konstrukcją. Ale uwaga! Nie może być to kominek sztuczny, tylko akcent nawiązujący do ognia.

Umeblowanie także powinno być wykonane z surowców naturalnych. Odpowiednie zatem są łóżka metalowe oraz komody drewniane. W zestawie mebli sypialnianych oczywiście niezbędne będą także szafki nocne (zobacz lampa stołowa do sypialni) na które będzie można odłożyć dla przykładu czytaną lekturę bądź też okulary. Konieczne również będą po to, aby postawić na nich źródła światła umożliwiające wieczorne czytanie. W w ten sposób zaaranżowanej sypialni na pewno wypoczniemy znakomicie.