sweet peadolls clothes

Ewolucja figurek Lego

Ci z nas, którzy przyszli na świat w latach osiemdziesiątych XX w, z pewnością pamiętają czasy, w jakich figurki lego i inne ekskluzywne zabawki dla chłopców były możliwe do kupienia wyłącznie w Pewexach albo za granicą. Każdy chłopiec marzył o tym, aby rodzina mieszkająca na zachodzie wysłała na urodziny nowy zestaw zabawek od Lego.

Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Obecnie, mimo to, że klocki lego najróżniejszych rodzajów są dostępne w każdym markecie, ich czas wcale nie opada. Firma trzyma się na rynku bardzo dobrze, dzięki okresowemu wprowadzaniu na rynek świeżych produktów. A to wszystko rozpoczęło się kilkanaście lat temu od komercyjnego debiutu klocków klocki lego, czyli podróży w dotychczas niezbadane dla fanów klocków obszary miejskie.

Od tego momentu inżynierowie Lego lubią zaskakiwać swoich fanów coraz to nowymi typami klocków i zabawek. Typy klocków jesteśmy w stanie podzielić na dwa nurty: klocki klasyczne oraz klocki lego technics. O ile klasyczne są prawdopodobnie wszystkim niezwykle dobrze znane i nie wymagają komentarza, to chciałbym powiedzieć kilkanaście zdań o Technics. Zabawki Technics są świetne dla małych inżynierów; pozwalają na budowanie maszyn i pojazdów, wykorzystując umiejętności techniczne znane z prawdziwego wykorzystania. Bardzo dobrze spasowane ze sobą przekładnie i mechanizmy wzbudziły i wciąż pobudzają wyobraźnię niejednego młodego chłopca.

zabawki drewniane

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu

Firma Lego wypuściła również na rynek serię zabawek, jaką rozpoczęła linia Bionicle. Od tego momentu nowi bohaterowie są nieustannie odświeżani, powstały także filmy animowane w których zabawki lego są głównymi bohaterami. Sukces Bionicle zapoczątkował produkcję serii figurek, których wyśmienitym przykładem jest seria lego ninjago, którego bohaterowie żyją w okresie imperium japońskiego, czy lego Robots, które jest lekkim nawiązaniem do serii filmów transformers.

W ramach współpracy z różnymi znanymi firmami, lego wypuszcza na rynek także serie klocków dedykowane np. filmom. W taki sposób światło dzienne ujrzały figurki star wars z klocków lego. Wielbiciele klocków również układają z klasycznych części własne serie dedykowane np. postaciom książkowym, ale to już temat na kolejny wpis.

Źródło: Krainazabawy.pl