sweet peadolls clothes

Właściwości wilgotnego powietrza w naszym domu

Nasze ciała do właściwego funkcjonowania potrzebują dostatecznej ilości wody. I to nie tylko tej, którą spożywa się w czasie posiłków i uzupełnia przeróżnymi napojami. Bardzo istotna również jest właściwa wilgotność powietrza, która jak się okazuje, ma ogromny wpływ na ogólną sprawność i kondycję.

klimatyzacja

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com

Zbyt suche powietrze może spowodować wysuszenie włosów i paznokci, popękany naskórek a u niektórych osób również problemy z funkcjonowaniem zatok. Warto dbać o odpowiednią wilgotność, szczególnie w zimie, gdy okna są dokładnie pozamykane i mieszkanie jest ogrzewane. Wielu ludzi nie zdaje sobie w ogóle sprawy z faktu, że ma zbyt ubogie w wilgoć powietrze w domu, a tak naprawdę niewiele trzeba wykonać, żeby to zmienić. Po pierwsze warto posiadać w domu urządzenie do mierzenia wilgotności, przy pomocy jakiego będzie można regularnie kontrolować stan domowego powietrza. Jeżeli okaże się, że ogólna wilgotność będzie zbyt mała, to niezbędnie należy podjąć odpowiednie kroki, aby temu zaradzić (szersze informacje). A tak naprawdę najbardziej będą się to tego nadawać nawilżacze powietrza.

Obecnie w sprzedaży znaleźć można sporo odmian nawilżaczy. Najprostsze i najtańsze wersje to zwykłe pojemniki (PM – gitterbox) na czystą wodę, które zawiesza się na kaloryferze. Gdy są one ogrzewane woda cały czas paruje, zwiększając tym samym wilgotność domowego powietrza. Na podobnej zasadzie funkcjonują wersje parowe, chociaż przy nich niezbędne jest podłączenie do zasilania.

Jeśli możesz zdobyć inne dane na opisywany wątek, to skorzystaj z tego oraz wejdź na umieszczony poniżej odnośnik i przeczytaj przykłady (http://www.rcc-nova.pl/badania-i-pomiary/dynamika-pomiary-przyspieszen-drgan/).

W takich podgrzewaczach podgrzewa się wodę która jest następnie w formie mgiełki wyrzucana do pomieszczenia, niestety urządzenia te są trochę kosztowne w eksploatacji, ponieważ potrzebują sporo prądu. Coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć także nawilżacze ultradźwiękowe, wykorzystują one fale o wysokiej częstotliwości do zrobienia mgły która jest następnie wyrzucana z urządzenia. Ogromną ich zaletą jest wydajne i ciche działanie, za to zupełnie się nie nadają do mieszkań, gdzie są psy lub koty. Pilnując jakości powietrza w mieszkaniu warto zadbać również o jego czystość, z tego też powodu warto znaleźć jakiś porządny sklep z oczyszczaczami powietrza i tam dowiedzieć się, co da się z tym zrobić.