sweet peadolls clothes

Z jakiego powodu powinniśmy postawić na sprawdzonych dostawców gazu?

Temat dostaw gazu jest aktualnie coraz częściej dyskutowany, głównie ze względu na niestabilną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z najwydajniejszych źródeł energii, stąd też wiele gospodarstw domowych oraz firm używa właśnie tego paliwa. Obecnie na polskim rynku zachodzi proces liberalizacji rynku dystrybucji paliwa gazowego. Przyczyną bieżących zmian jest przede wszystkim członkostwo w Unii Europejskiej, a także potrzeba wdrożenia zasad wolnego handlu również w tej dziedzinie gospodarki.

liczniki gazu

Autor: Peretz Partensky
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się jednak ukryć, że zmiana zachodzi raczej powoli i nadal głównym dystrybutorem gazu w Polsce jest PGNiG. Powinno się jednak mieć świadomość, że każdy ma prawo do zmiany dystrybutora gazu spośród dostawców aktywnych na rynku.

Faktem jest, że na razie cenniki sprzedawców gazu nie różnią się tak bardzo, aby klienci zmieniali umowy tak często, jak przykładowo operatorów sieci komórkowej, jednak z każdym rokiem sytuacja może się zmienić.

Równie ekscytujące zagadnienia znajdują się w pokrewnym serwisie. Jeśli masz ochotę je poznać – zobacz pod linkiem tabliczki informacyjne wrocław, który jest tutaj.

Wtedy lepiej najkorzystniejsze rozwiązanie.

Zasadniczo chętniej z nowego prawa korzystają właściciele firm. Jest tak, ponieważ odbiorcy indywidualni boją się zmian. Zazwyczaj nie chcą też otrzymywać dwóch faktur.Powinniśmy wiedzieć, że jeśli zawrzemy całościową umowę na dostawę energii, wówczas otrzymamy jedną fakturę. W przypadku umowy o samą sprzedaż gazu sytuacja jest nieco inna. Wówczas co miesiąc dostaniemy osobne faktury, ponieważ dystrybucja jest rozliczania osobno.
Większość odbiorców stawia na znanych dostawców gazu (takich jak: a tak zasadniczo postrzegamy spółkę PGNiG. Z drugiej strony oferta dla odbiorców indywidualnych jest stosunkowo mizerna, stąd też najczęściej wybieramy najprostsze rozwiązanie. Oprócz tego przy niedużym wykorzystaniu gazu, zmiana dystrybutora nie przynosi znaczących oszczędności.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli jednak wybieramy dostawcę do dopiero co wybudowanego domu, warto przeanalizować dostępne oferty, zanim zostanie doprowadzone przyłącze gazowe. Zupełnie inaczej ma się sprawa w przypadku większych firm, które przeważnie zużywają duże ilości gazu.

Czy chciałbyś zobaczyć tę tematykę z całkiem odmiennej strony? Jeżeli tak, to przeczytaj też wpisy z witryny (https://ledfix.pl/), które znajdziesz po kliknięciu tu.

W takiej sytuacji zmiana dystrybutora może przynieść duże oszczędności, ponieważ to właśnie o takiego odbiorcę walczą spółki gazowe.