sweet peadolls clothes

Aby odnaleźć język za zębami

Żyjemy w świecie, w okresie, gdy należy posiadać język za zębami w każdej sytuacji, w świecie, w którym „koniec języka za przewodnika”, gdzie język może szokować, zastanawiać, obrażać, na pewno zaś nie pozostawia nikogoobojętnym.

dzieci

Autor: Pradeep Sanders
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek jednakowoż, jak w takim świecie radzą sobie ludzie, którzy mają problemy z mową, z prawidłowym wypowiadaniem się? Łatwo to oni na pewno nie mają. rozpoczyna się od blokad, kiedy uczymy się składać wypowiedzi, już na początku spostrzec można, że coś szwankuje. I tak przez wszystkie lata, przez pokonywane stopnie wykształcenia, aż po studia i rynek pracy, gdzie bez należytej prezencji słownej jesteśmy skazani na niepowodzenie. Osoby dotknięte tą przypadłością od małego spotykają się ze specjalistą od „naprawy” wysławiania się – z logopedą. dobry logopeda może podejmować się właściwie poprawianiem mowy na każdym jej szczeblu rozwoju, taki gatunek nazywamy logopedią ogólną oraz minimalizowaniem wad, zaburzeń mowy (logopedia specjalna).

Nawet, gdy twoje dziecko nie ma kłopotów w wypowiadaniu własnych myśli, ale robi to niedokładnie, sepleni, mówi niezrozumiale itd., nadaje się na konsultację u logopedy. Wielu o tego typu zagadnieniu nie myśli, lecz wyrażania myśli uczymy się przez całe życie. Nie można wszak przyznać, iż nasz język się skończył i to koniec, już nic więcej w tej materii nie naprawimy. Ile razy zdziwiłeś się tym, że przerobiłeś jakiś tekst, w którym było słowo (czy bardziej pojęcia) o obco brzmiącym znaczeniu, nieznanym tobie uprzednio. Przeczytaj je jeszcze raz, natknij się na nie w następnym tekście, czasopiśmie, a może się ono ugruntować już na zawsze twoja mowa zostanie wzbogacona o taką nastepną słowną cegiełkę (więcej informacji).

dzieciaki są mistrzami w tej sztuce, ale zachowaj czujność, identycznie przejmują od nas prawidłową, ładną polszczyznę, ale także grubiaństwa, więc tych ostatnich powinno się wystrzegać, kiedy są w pobliżu. Z drugiej strony łatwo się mówi i zgodnie z powiedzeniem, iż to „ulica wychowuje”, jest w tym niestety dużo prawdy.

Czyżby nasz tekst wywarł na Tobie pozytywne wrażenie? Przejdź więc na naszą inną stronę – tam można zobaczyć ponadto (http://www.najlepszapsychoterapia.com/katowice/leczenie-dda) następne atrakcyjne wpisy.

Nie musisz egzystować w wielkim mieście, w Warszawie na Pradze, w Krakowie na Nowej Hucie, w Łodzi w dzielnicy Bałuty czy w Poznaniu (Dębiec, Jeżyce), aby twoje dziecko „przesiąknęło” tym osobliwym slangiem. Język ulicy wszędzie jest obecna i nie wybronimy przed nią naszego dziecka, warto jednakże, żeby nadrabiać w zaciszu domowym zaległości.

Źródło: www.rankinglekarzy.pl