sweet peadolls clothes

Startująca 1 września szkoła to spory wydatek dla opiekunów

O czym mówi Ci data pierwszego września. No tak, z jednej strony smutna historia, czyli początek Drugiej Wojny Światowej, a kolejne skojarzenie? Tak, początek nowego roku szkolnego. Kończą się wakacje, zaczyna się znowuż prawdziwe życie, i to dla dzieci, jak i – a może przede wszystkim – dla rodziców. Oczywiście, wszystko jest zależne od wieku dziecka, jednak przez przez znaczną większość czasu powinno się zadbać o dziecko: kupić mu podręczniki i przybory szkolne, udawać się na zebrania z rodzicami, kontrolować oceny.

w klasie

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com

Nie jest to z dwóch punktów widzenia: finansowym, jak i psychologicznym. Z jednej strony mamy czynnik finansowy, czyli nieważne jak nam się powodzi musimy zakupić dziecku niezbędne szkolne (zobacz https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-niemiecki/torun) pomoce: podręczniki, bloki szkolne (brystol dla dzieci), zeszyty, cyrkle dla dzieci (cyrkle na lekcje matematyki) czy długopisy dla dzieci. Inne wydatki także wzbogacą wydaną na przybory kwotę: w trakcie roku: zakup bibuły czy brystol, szkolny wyjazd, zbiórki w szkołach i tak dalej. Można określić, przecież to wcale nie są wielkie wydatki, aczkolwiek jednak, jak praktyka pokazuje, wielu rodziców może mieć z tym problem.

Pewnym jest, wszystkie te, nawet niewielkie wydatki, łączą się i w ostatecznie na samym końcu naszym oczom ukazuje się spory rachunek. Wszystko zależne jest również od ilości dzieci w naszym gospodarstwie domowym. Są rodziny wielodzietne, dla których zakup tego wszystkiego dla na przykład pięciorga dzieci, to wydatek niezbyt mały.

Jeśli uważasz, że omawiana problematyka jest zajmująca, kliknij ten odnośnik, w najnowszym linku (http://www.psychsupport.pl/) też znajdziesz coś wartego uwagi!

Dobiegły też końca czasy, ze młodsze rodzeństwo przejmowało podręczniki po starszych członkach rodziny. Teraz co roku aktualne podręczniki znacznie się różnią, wydawane są nowe wydania, które trzeba kupić, żeby normalnie, jak inne dzieci, korzystać z edukacji.

Co prawda państwo stara się, żeby ujednolicić podręczniki (szczególnie dla najmłodszych), aby państwo tez mogło zakupić, rozdawać, udostępniać na swój własny koszt takie pomoce, jednakże to wszystko może nie wystarczyć, bo dość długo trwa podstawowa edukacja, a potrzeby na każdym szczeblu edukacji są duże i wymagające.