sweet peadolls clothes

Szkoła w Internecie pomysłem na przyciągnięcie uwagi dzisiejszych młodych ludzi?

Szkoła to był czas. Nie to co teraz. Niegdyś chodzenie do szkoły to było coś fajniejszego niż teraz, gdyż dziś zamiast edukacji w dużym budynku dzieci i młodzież wolą kształcić się w świecie wirtualnym. Czy jest to zaskakujące? Szczerze to trudno mi się dziwić, gdyż będąc w ich sytuacji też bym to robił. Zależnie od tego, ile mamy lat i kiedy uczęszczaliśmy do szkoły, każdy jest mniej lub bardziej tolerancyjny w tym zakresie. Nie ma co wymagać rozumienia przykładowo u osób, które są obecnie w starczym wieku i chodziły do szkoły kilkadziesiąt lat wstecz.

w klasie

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com

To tak odległe od teraźniejszego pokolenie, że aż niemożliwym jest, by pojęli, o co biega w świecie wirtualnym. Takie osoby z ręka na sercu mogą powiedzieć, że dawniej uczęszczanie na zajęcia to w pewien sposób nobilitacja, ale też często przywilej (przykładowo, w latach wojny nie można było się uczyć).

Jeśli wykorzystana w powyższym tekście narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tu (https://www.itb.pl/badania-drzwi-okna-bramy-swietliki-pasma-swietlne.html) inne tego rodzaju porady – one dotyczą pokrewnej tematyki.

Wyróżnieniem było samo posiadanie piórnika, temperówki (zakreślacze dla uczniów), tuszu (tusze do szkoły) czy zakreślacza. Co innego osoby, które niedawno skończyły edukację, takie też, które udając się do szkoły (średniej czy podstawowej) miały kontakt zpoczątkami rewolucji komputerowej. Co prawda, tego początki były dość zabawne, Internet był jeszcze dość prymitywnym narzędziem, jednakże te osoby mogły doświadczyć choć odrobinkę tego potencjału, który zdobył świat.

Dzisiejsza młodzież funkcjonuje już zdecydowanie bardziej w wirtualnym świecie, niż w rzeczywistym. Wszelka aktywność odbywa się w Internecie. Nawet, gdy jest jakiś plan, żeby spotkac się na mieście to wszystko omawia się na przykład na facebooku. Gdy planuje się jakieś wydarzenie to też pojawia się one na tym znanym portalu społecznościowym, a ludzie po kolei do niego dołączają . Nie dziwne więc, że młodzież woli Internet od szkoły, gdyż traktuje ją jako zło konieczne, niezbędne po to, by zdobyć określony papierek, ale po nic więcej. Szkoła w ich opinii jest zacofana, nie przynosząca im tego, co oferuje międzynarodowa sieć komputerowa. Starsi nie mogą tego pojąć, ale powinni trochę się wczuć w skomplikowaną sytuację młodego człowieka, szczególnie zaś powinni ich zrozumieć ci, którzy poznali Internet w czasie swojej nauki i są świadomi, jaka drzemie w nim siła. Jakie są w nim możliwości.